На Харківщині підбивають підсумки роботи проекту ТАСІS


На початку минулого року головним управлінням охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації в МОЗ України була представлена заявка на участь в конкурсі міжнародного проекту ТАСІS "Підтримка розвитку системи медичних стандартів в Україні". Дирекція Проекту побувала тоді в нашому місці, зустрілась з керівництвом Головного управління охорони здоров’я, ознайомилась з основними показниками здоров’я населення та результатами діяльності регіональної системи охорони здоров’я за попередні два роки. На підставі проведеного аналізу адресою проведення проекту обрали Зміївський район. Для участі в проекті були обрані.

Зміївська центральна районна лікарня, Зміївська поліклініка, поліклініка Комсомольської міської лікарні та Лимарська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини.

Як повівдомив начальник Головного управління охорони здоров’я Богдан Волос, всі ланки проведення проекту на Зміївщині були забезпечені комп’ютерним обладнанням та відповідним програмним забезпеченням з необхідним додатковим навчанням його учасників. Крім того, для забезпечення запланованих обсягів роботи Проектом було поставлено комплекс УЗІ, фіброгастроскоп, дихальні апарати для штучної вентиляції легень, глюкометри тощо.

Лікарі Зміївського району протягом квітня-липня 2006 року, працюючи в звичайному режимі, разом з тим паралельно формували своєрідну "базу даних" лікування 15 найпоширеніших в Україні захворювань. Це допомогло їм та середньому медичному персоналу ознайомитися з принципово новими для українців сучасними міжнародними підходами до лікування, засвоїти міжнародний рівень надання медичної допомоги первинного та вторинного рівня.

Отримані в результаті впровадження проекту дані дозволять українським та зарубіжним експертам оцінити ефективність лікування певних хвороб з медичного та економічного боку, завершити процес розробки клінічних рекомендацій і медичних стандартів для найбільш розповсюджених захворювань і на їхній основі виробити методологію створення подібних документів.

У семінарі беруть участь керівник Проекту ЄС "Підтримка розвитку системи медичних стандартів в Україні" Грета Росе, український директор Проекту Алла Степаненко, заступник голови Харківської облдержадміністрації Василь Третецький, начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Богдан Волос, представники охорони здоров’я Полтавської та Сумської областей, голови районних держадміністрацій та районних рад, представники медичної громадськості та громадських організацій, керівники міських та районних ланок охорони здоров’я, головні лікарі ЦРЛ, обласних та міських лікарень, сімейні лікарі

Bookmark and Share