Ректор КНЕУ зняв меморіальну дошку героям України


На відкритті були присутні представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Конгресу Українських Націоналістів, Союзу офіцерів, хору «Гомін» та просто небайдужі громадяни. Самі герої, як зазначив Євген Сверстюк, в цей час перебували на прийомі у Президента, який нагородив їх орденами «За мужність» 1 ступеню.
Меморіальну дошку встановили ще вчора, але на вимогу ректора цього навчального закладу її було самовільно знято. Як зазначив представник Київської міської ради об’єднань громадян Олекса Гриб, «причиною цього став напис на ній, що прапор підняли «в протест проти московсько-більшовицької окупації України». А ректор, за його висловом, є представником «твердолобих комуністів». Тепер дошка зберігається в підвалі університету. Однак, організатори запевнили, що вона обов’язково висітиме на будівлі, бо для цього є всі дозволи, а також рішення Інституту історії.

Після вручення нагород на мітинг приїхали Георгій Москаленко і Віктор Кукса. За їх словами, Президент щиро привітав їх з отриманням такої високої нагороди. Він також пообіцяв, що скоро буде вирішено питання зняття з двох сміливців тавра кримінальних злочинців. Адже коли вони вішали український прапор, то Кукса мав при собі ножа, яким зрізав червоний прапор, що висів над університетом, а Москаленко стояв за рогом із самопалом, щоб у разі небезпеки попередити друга вистрілом. Їм інкримінували статтю «Незаконне носіння вогнепальної і холодної зброї». Але, як повідомив Євген Сверстюк, слідство тоді проводилось із порушеннями. «У вересні буде ще один процес, на якому дві палати Верховного Суду розглядатимуть цю справу», - зазначив Сверстюк.

За інформацією організаторів, героям спочатку хотіли дати орден 3 ступеня, але завдяки клопотанню голови комісії з геральдики В’ячеслава Брюховецького їхній вчинок було оцінено найвищою в Україні нагородою – орденом «За мужність» 1 ступеню. «Саме цей орден можна вважати найвищою нагородою, адже «Героєм України», що є поганенькою копією «Героя Радянського Союзу», нагороджені такі діячі, як Засуха, Кучма та Борис Олійник. Це розкриває суть цього ордену», - вважає Євген Сверстюк.
Bookmark and Share