Молодь контролює!


Молодь складає 32,1% населення Миколаївської області (406 178 осіб). Становище молоді в суспільстві - це індикатор розвитку самого суспільства. Держава реалізує політику на підтримку молодого населення – державну молодіжну політику. Проте, нажаль, результати цієї політики не завжди відомі тим, на кого вона має бути спрямована, - самій молоді.

Протягом останніх 10 років було прийнято багато прогресивних нормативних актів, які ставили за мету поліпшити становище молоді в Українській державі, наприклад: «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про Загальнодержавну програму підтримки молоді на 2004-2008 роки», «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення працевлаштування молоді». Від того, як будуть виконуватись ці та інші нормативні акти, наскільки прозоро і ефективно будуть витрачатися бюджетні кошти, залежить реальне положення молодої людини в Україні. А ми можемо впливати на цей процес шляхом громадського моніторингу та контролю за діяльністю органів влади і широко інформувати молодь про результати такої діяльності.

Основна мета нашої програми полягає в підвищенні якості та ефективності діяльності органів державної влади в реалізації державної молодіжної політики в Миколаївській області, шляхом створення постійно діючої системи громадського контролю та оцінки.
В першу чергу, моніторингова діяльність буде спрямована на тих, від кого безпосередньо залежить реалізація державної молодіжної політики в Миколаївському регіоні, а саме: Управління у справа дітей, сім'ї, молоді та спорту Миколаївської обласної державної адміністрації, Управління у справах сім'ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, Регіональне управління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, Відповідні відділи районних адміністрацій. Крім того, ми приділятимемо увагу таким структурам: Голова Миколаївської ОДА, Миколаївський міський голова, депутати Миколаївської обласної ради, депутати Миколаївської міської ради, інші інституції, які так чи інакше опікуються молодіжною політикою.

В реалізації державної молодіжної політики ми будемо приділяти першочергову увагу таким питанням: «Наскільки державна молодіжна політика відповідає реальним потребам молоді?», «Чи прозора процедура прийняття органами влади рішень, які стосуються життя молоді?», «Як владні інституції залучають представників молоді до обговорення і реалізації молодіжної політики?», «Чи прозоро і ефективно витрачаються бюджетні кошти призначені для реалізації молодіжної політики?».

Шукати відповіді на ці питання ми будемо використовуючи надсилання інформаційних запитів, моніторинг громадської думки молоді щодо державної молодіжної політики, інтерв'ю з посадовцями, які опікуються молодіжною політикою, аналіз прийнятих нормативних документів, консультації і обговорення діяльності органів влади з представниками молодіжних ГО та груп, моніторинг ЗМІ; формулювання рекомендацій щодо покращення реалізації молодіжної політики.
Вважаємо, що ця ініціатива корисна для влади, бо реалізація програми “Молодь контролює!” дасть їй можливість отримати зворотній зв’язок з молоддю, краще проінформувати молодь про результати своєї діяльності, використати молодіжні ініціативи та пропозиції, вдосконалити свою роботу на службі молоді.

А молоді громадяни завдяки програмі зможуть отримати інформацію про можливості та підтримку, яку надає молодим людям держава, отримати об'єктивну інформацію про діяльність органів влади, донести до чиновників свої інтереси і потреби бути почутою державою!
Тож – запрошуємо до співпраці!
Свою згоду з цілями та завданнями Ініціативи вже виказали такі організації, як Миколаївська обласна молодіжна громадська організація “Комітет молодих виборців Миколаївщини”, Миколаївська молодіжна рада, Ліга миколаївської молоді, Миколаївська обласна громадська організація молодих журналістів “Молодіжна інформаційна агенція”, МОО Народно-демократична ліга молоді, МММО „Фундація регіональних ініціатив”.

Програму реалізує Миколаївський дослідницько-аналітичний центр, е-mail: watchdog@poshta.org.ua,
Тел: +3 8 097 930 47 88.
Координатор програми: Олександр Копил

Bookmark and Share