Звернення ФРІ та УСС щодо студентських прав


Відкритий лист

Представники всеукраїнських молодіжних громадських організацій звертаються до вас у зв’язку із початком нового 2006-2007 навчального року. Цими днями, коли студенти повертаються до своїх навчальних закладів, а школярі – за шкільну лаву, знову постають досі не вирішені проблеми. Вони є дійсно гострими та турбують активну частину української молоді і є знайомими для багатьох пересічних молодих громадян України. Аналізуючи тексти інформаційних повідомлень КабМіну щодо майбутньої програми уряду ми вимушені були звернутися з даним відкритим листом.

Нагадуємо, що минають роки, а у вищих навчальних закладах так і не стала звичною практика викладання українською мовою як це прямо передбачено законодавством України. Керівництво навчальних закладів чинно звітує про перехід на українську мову у повсякденному викладанні, але насправді ситуація є абсолютно протилежною. Особливо це стосується викладання у технічних навчальних закладах. Звертаємося до вас із вимогою вжиття дій щодо негайного усунення існуючих порушень законодавства України.

Нажаль, погіршується ситуація із студентськими гуртожитками – як і на початку становлення незалежності України, умови проживання у них не відповідають європейським стандартам. Зараз деякі з них перетворилися майже на руїни. Щойно закінчився канікулярний період, з яким тимчасово заморозиться іще одна проблема студентів - відсутність студентських пільг під час літніх канікул. Такі пільги є нормальним явищем у розвинутих європейських та світових демократіях. Натомість, українські студенти під час літніх канікул, коли інтенсивність подорожей зростає, позбавлені можливості придбавати квитки на залізничний транспорт за більш доступними для них цінами. І це враховуючи і так невисоку студентську стипендію. Навряд чи варто зайвий раз нагадувати задекларовану на найвищому державному рівні мету об’єднати українську націю. А що так може її об’єднати як не постійний обмін візитами між громадянами України. Особливо, між такою активною її частиною як студентством та молоддю. Проблеми можна перераховувати й далі, але варто зазначити, що ми хочемо, щоб молодіжна політика, проблеми студентів знайшли своє відображення як одні з пріоритетних у програмі роботи Кабінету Міністрів, що буде голосуватися у Верховній Раді.

Сьогодні ми відкрито формулюємо наші вимоги:
1. Встановити жорсткий контроль за використанням державної мови у навчальних закладах.
2. Привести протягом 5 років всі студентські гуртожитки у відповідність із європейськими стандартами, забезпечити санітарні норми проживання у студентських гуртожитках України.
3. Надати студентам пільги на проїзд на залізничному транспорті у літні місяці.
4. Підвищити стипендії до рівня 100 % прожиткового мінімуму починаючи з 2007-го року.
5. Прийняти Закон, щодо функціонування органів студентського самоврядування у ВНЗ України.
6. Ліквідувати Всеукраїнську Студентську Ради при Президентові Україні створену ще 22.11.2001 Леонідом Кучмою, адже в її складі немає жодного студента.
7. Ліквідувати Національну раду з питань молодіжної політики, як таку, що не відстоює інтересів молоді перед органами влади, та сформувати реальний і дієвий консультативно-дорадчий орган.
8. Надати можливість студенту частково самостійно обирати предмети для вивчення та оцінювати потрібність предмета та якість викладання.
9. Прийняти державну цільову програму щодо відшкодування відсотків по кредитах за навчання.
10. Викладати іноземну мову на всіх курсах у ВНЗ України до отримання диплому бакалавра або диплому вищого освітньо-кваліфікаційного рівня.

Завтра, у випадку їх незадоволення, ми перейдемо до рішучих дій!

Голова ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» Солонтай О. Г.
Голова ВМГО «Українська Студентська Спілка» Куценко С. І.

6 вересня 2006 року

ЗВЕРНЕННЯ ВІДКРИТЕ ДО ПІДПИСАННЯ ДЛЯ МГО ТА ОРГАНІВ ОСС !

p.s. Щоб підписатися, зайдіть на сайт Майдан за адресою http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_petit&key=1157547597&t...
клацніть "відповісти", заповність дані про себе і потім "надіслати". Просимо залишати контактні дані, передусім емейли.

Bookmark and Share