На Тернопільщині відбулося засідання ради ректорів вищих навчальних закладів області


Заступник голови ОДА також зазначив, що ця зустріч започатковує нову традицію проводити засідання ради ректорів не в приміщенні ОДА, а в навчальних закладах. (Наступну раду домовлено провести у медичному університеті).

Під час сьогоднішнього засідання ради ректорів, в якому взяли участь керівники 12 вищих навчальних закладів Тернопільщини, було підбито підсумки вступної кампанії і підготовки ВНЗ до нового навчального року.

Зокрема, було відзначено, що пройшла вона успішно. Цього року студентами навчальних закладів Ш-ІV рівнів акредитації Тернопільщини є 48 287 студентів. За кількістю студентів на 1000 населення область займає третє місце в Україні.

Студентами перших курсів ВНЗ Тернопілля стали 12 137 осіб. Однак, якщо врахувати, що у червні дипломи про закінчення навчання одержали 14 866 випускників, то загальна кількість студентів в області дещо зменшилася.

Водночас у всіх навчальних закладах виріс конкурс при вступі, що зумовлено не збільшенням кількості абітурієнтів, а дозволом подавати документи на вступ одночасно у кілька ВНЗ або факультетів.

Анатолій Вихрущ від імені голови ОДА Івана Стойка подякував ректорам навчальних закладів за те, що цього року вони прийняли на навчання на пільгових умовах 80 дітей-сиріт, 92 інваліди І та ІІ групи – усього 256 студентів пільгових категорій.

Щодо готовності закладів до навчального року, то вона на достатньо високому рівні. Проблемою залишається лише забезпечення усіх потребуючих проживанням у студентських гуртожитках. Цьому питанню буде присвячено засідання наступної ради ректорів.

Під час засідання ради також ішлося про необхідність збільшити в області кількість профільних гімназій та ліцеїв.

Підбиваючи підсумки наради, заступник голови ОДА Анатолій Вихрущ зазначив: “Кожний керівник вузу – це яскрава особистість, тому кожний виступ на цій раді збагачує, спонукає задуматися над перспективами розвитку освіти. І якщо впродовж навчального року у Тернопільській області значно зросте кількість профільних гімназій та ліцеїв, не дивуйтеся – це будуть результати нинішньої розмови на раді”.Bookmark and Share