Табір "Екологія душі"


МГЕО «Еко-Гал-Оствінд» стала одним з переможців конкурсу малих грантів «Не бути осторонь – творити зміни», який проводила Благодійна громадська фундація імені короля Юрія за підтримки Фундації імені Стефана Баторія (фінансування Фонду Форда). Конкурс спрямований на втілення ідей для покращення якості життя людей з обмеженими можливостями.

30 дітей з обмеженими фізичними можливостями віком від 12 до 17 років мали змогу в серпні провести два тижні у реабілітаційному таборі «Екологія душі». Табір з «напівспартанськими» умовами життя був організований на території бази «Горянка» в околицях села Мислівка Долинського району. Романтика та легкий екстрім, умивання в гірській річці та приготування їжі на вогні – все це чудова можливість дітям поспілкуватись один з одним, з природою, відчути єдність з нею та оздоровитись на чистому гірському повітрі.

В основу діяльності табору покладено екологічну просвіту. Навчання проводили спеціально підготовлені волонтери МГЕО та Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення інтерактивних бесід, тренінгів, розважальних групових заходів для дітей, які у зв’язку зі станом здоров’я займаються індивідуальним навчанням. Табір дав змогу дітям, які часто залишаються на одинці з собою, поспілкуватись з однолітками, а також отримати певні знання з екології. Адже є проблеми, які поєднують всіх дітей та дорослих, і одна з них – проблема охорони довкілля.

МГЕО «Еко-Гал-Оствінд» вже має досвід роботи з дітьми-інвалідами. Ними була здійснена постановка казки на екологічну тематику на фестивалі «Повір у себе», також у процесі створення театр, в якому будуть залучені діти з особливими потребами. Калуський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді теж має чималий досвід роботи з дітьми з обмеженими фізичними можливостями і раніше тісно співпрацював з МГЕО.

Діти, що відвідали табір та пройшли соціальну реабілітацію, будуть мати можливість спілкуватись надалі. Організатори табору впевнені, що діти знайшли шляхи самореалізації, навчились більше цінувати своє життя, берегти довкілля та піклуватись один про одного.Bookmark and Share