"Студентська спілка": старт взято


Виселенню з гуртожитку двадцяти двох студентів Луганського педуніверситета завадила Незалежна студентська профспілка. Про те, що восени їм не буде надане місце в гуртожитку, мешканці 38-й секції гуртожитку № 5 ЛНПУ ім. Т. Г. Шевченка довідалися з наказу, вивішеного на загальний огляд на стенді і виданого нібито ректором університету. Побігавши по кабінетах начальства, вони довідалися, що, виявляється, ведуть вони себе в гуртожитку препогано, курять усією секцією і практикують антисанітарію та інші мерзенності, - чим були несказанно здивовані, оскільки подібних звичок за собою не зауважували.

З`ясувалося, що там житимуть іноземні студенти. Сумнів викликав і сам наказ ректора, особливо в його нижній частині - повна анонімність, ніяких підписів!

Члени правління новоствореної незалежної студентської профспілки "Студентська спілка" були одноголосні - відсутність офіційної реєстрації організації не проблема для початку рішучих дій. Від імені своїх організацій - ініціаторів створення профспілки - вони направили лист ректорові ЛНПУ п. В. Курило. Зв`язок здійснювала член правління профспілки "Студентська спілка", голова ЛОО "Молода Просвіта", студентка ЛНПУ Любов Якимчук.

Реакції довго чекати не довелося. Уже через сім днів (символічно - 1 червня) представників профспілки СС запросили на збори з приводу секції 38. Збори проходили в одній з аудиторій навчального корпуса . Крім мешканців секції 38 і двох членів Правління СС (Л. Якимчук і Р. Блазнів) були присутні декан філологічного факультету ЛНПУ Т. С. Пинчук, її заступник М. В. Кравченко, глава профспілки ЛНПУ О. Мороз, комендант гуртожитку №5 Ф. М. Кравченко і голова Студради факультету.

На практиці університетська профспілка та студрада - структури, що вже не виконують покладені на них функції і працюють заодне з адміністрацією. Зустріч для незалежної студентської профспілки стала маленькою перемогою.

Д. Сіпягін,
Центр творчих ініціатив "Східна Україна"

P.S.
Контроль за выполнением администрацией всех взятых обязательств и за поселением всех жильцов секции 38 на следующий учебный год возложен на члена Правления СС Любовь Якимчук.

С уважением,
Сергей Сакадынский
mailto:sakadinsky@yandex.ru
http://sakadinsky.narod.ru
http://activity.civicua.org

Bookmark and Share