Молодь Росії обирала спадкоємця Путіна


Зокрема, Ярослав Греков з Демократичної партії Росії заявив, що новим головою держави може стати Абрамович або Хлопонін. Крім представників молодіжних організацій, на круглому столі виступили також експерти.

Захід був організований Асоціацією молодих політичних експертів і консультантів. Вів круглий стіл голова Асоціації Олег Бондаренко.

Віце-президент Інституту національної стратегії Віктор Мілітарев сказав, що проблема спадкоємця - це проблема відтворення суспільного режиму, що ми маємо кілька сторіч, коли передача влади виробляється вузьким колом елітних груп, не враховуючи думки народу і середнього класу, за своїм внутрішнім розумінням, при цьому велика частина народу згодна на такий механізм і згодна легітимізувати призначеного спадкоємця. У розвиток слов'янофільської традиції такий режим потрібно назвати режимом внутрішньої окупації. З цього випливають три головних питання - чи згодні особи, що приймають рішення про призначення спадкоємця, кинути народу шматок у виді підвищення рівня і якості життя, у вигляді демонтажу політики штучно організованої масової бідності або незгодні. Питання другий - чи згоден народ легітимізувати продовження практики призначення спадкоємця за умови, що підвищення рівня і якості життя не відбудеться. І третє питання - чи може традиційна номенклатурно-візантійська практика призначення відразу декількох спадкоємців і підбурення їх між собою привести до зламу режиму керованої демократії, твердої, але як будь-яка тверда, речі досить тендітної.

На думку Станіслава Бєлковського, для Путіна головне - одержати такого спадкоємця, якого не стали б порівнювати з ним. Тому спадкоємцем Путіна може стати жінка. На думку засновника Інституту національної стратегії, з наближенням виборів боротьба в Кремлю буде лише загострюватися і, відповідно, буде загострюватися тема спадкоємця. Бєлковський не виключив компромісного варіанта - приходу до влади "слабкого спадкоємця" Дмитра Медведєва, при якому "сильний" Олександр Волошин виконає роль "регента" у ранзі прем'єр-міністра.

Bookmark and Share