Всеукраїнська молодіжна програма стартувала на Харківщині


Молодіжна Програма Громадської Дії – це річна програма, яка складається з 5 просвітницьких заходів, що відбудуться впродовж року. Під час Програми учасники розроблять та втілять в життя власні проекти, спрямовані на ВИРІШЕННЯ соціальних проблем в їх громадах. Перший захід Молодіжної Програми Громадської Дії – табір „Точка Відліку” - єдиний в Україні молодіжний 7-денний табір, у якому взяла участь активна молодь з усіх куточків України, що хоче змінити життя у своїх громадах на краще. Відбір учасників відбувався на жорсткій конкурсній основі за допомогою аплікаційних форм. Основним критерієм відбору стало бажання учасників розпочати громадський проект, їх вміння ідентифікувати проблему та запропонувати методи її вирішення, а також їх ентузіазм та мотивація.

„Точка відліку” – це надихаюча та освітня подія, під час якої молодь навчалася у класах з Лідерства, Громадянської Відповідальності, Критичного Мислення, Журналістики, Гендерних Питань, Толерантності та Культурного Різноманіття, Дебатів, Здорового способу життя та Спорту. Усі заняття було поєднано із вправами на роботу в команді та розвитком персональних навичок. Під час занять з Розробки Проектів кожен учасник розробив власний проект на покращення життя у своїй громаді. Проекти учасників є такими самими багатогранними як і проблеми молоді сьогодення: починаючи з роботи із дітьми-сиротами та дітьми вулиць і закінчуючи семінарами по протидії курінню, проектами по очищенню навколишнього середовища, семінарами по запобіганню торгівлі людьми.

Лозунг табору „Точка Відліку” звучить так: Зміни починаються з ТЕБЕ! Усі заняття у таборі проводили молоді люди – учасники програми попередніх років разом з волонтерами Корпусу Миру в Україні, а також Португалії та Польщі. Фасилітатор занять з Гендерних Питань Сюзанна Жауліно, яка недавно закінчила Європейську Волонтерську Службу в Грузії каже, що „Молодь Може” – це унікальна молодіжна організація, а табір „Точка Відліку” був надзвичайним досвідом для неї, тому що тут вона побачила молодь, яка розробляє та створює усе самотужки, без допомоги старших. „Це є справжній приклад молодіжного лідерства в дії”, - додала вона. Середній вік учасників 18-20 років, наймолодшому канцлеру у таборі було 17 років, а організацією управляють люди, вік яких не перевищує 24 роки.

Насичений подіями тиждень завершився імітацією прес-конференції та виборів, які організували учасники занять з Громадянської відповідальності, а студенти занять з Журналістики використали свої недавно здобуті навички для того, щоб задавати запитання щодо програми кожної з партій. Увесь табір проголосував, і після цього переможця було оголошено Комітетом Вільних та Справедливих Виборів. Програма партії-переможця базувалася на вирішенні проблем здорового способу життя та попередженні ВІЛ/СНІД.

Серед почесних гостей табору були Барбара Феліті, директор проекту UCAN – „Мережі Громадської Дії в Україні”, представники фінансуючої організації - Міжнародного Республіканського Інституту (Андре Кірбс та Алекс Прімоско) та Корпусу Миру в Україні (Генрі Шимонович).

"Точка Відліку" відбулася на базі оздоровчого табору «Сосновий» біля мальовничої річки Оскіл. Табір був розташований в Куп’янському районі (близько 2 годин машиною від Харкова).

Bookmark and Share