"Просвіта" і Фінляндія допоможуть сільській молоді Донбасу розпочати власну справу


Сільська молодь на сьогодні складає четверту частину від сільського населення. З десяти випускників сільських шкіл, після подальшого навчання, до села повертається 2-3 особи. 11 % сільського населення працює за межами свого села, 70 % з них – молодь. Єдиний вихід покращення демографічної ситуації - формування повноцінного бізнес-середовища у сільських громадах, яке дозволить будь-якій молодій людині реалізувати себе.

Безумовно, що багато факторів сьогодні перешкоджають нашій сільській молоді розпочати власний бізнес: брак знань, первинного капіталу, відсутність відповідних підприємницьких традицій.

Саме тому за ініціативи Слов’янського осередку Всеукраїнського Товариства ім. Тараса Шевченка було ініційовано підготовку та реалізацію проекту "Розвиток молодіжного підприємництва у сільських громадах Донецької області".

За задумом авторів, він має допомогти молодим селянам здобути необхідні знання щодо створення власної справи, має надати практичну допомогу у налагодженні збуту продукції як сільськогосподарської, так і промислової.

У червні проект було підтримано Посольством Фінляндії в Україні.

Прикладом практичної користі від реалізації проекту стало те, що вже зараз всі охочі селяни, попередньо пройшовши відповідне бізнес-навчання, мають можливість отримати товар з оптової бази одягу Second Hand у Донецьку з відстрочкою його оплати у 30 днів. Після його реалізації, навіть, якщо молода людина не зможе реалізувати 25-30% товару, вона отримає 600-700 гривень чистого прибутку з пакунку одягу Second Hand у 120 кг. Таким чином, за допомогою проекту молода людина до 35 років може відкрити власну торгівлю, заробити гроші та створити для себе перспективу без наявності великого первинного капіталу.

Спеціалістами проекту розроблено ще декілька цікавих моделей у сфері вирощування екзотичних декоративних рослин, виробництва білизни з подальшою реалізацією такої продукції у Донецьку.

Проект зосередить свою роботу на чотирьох пілотних сільських громадах Донецької області: село Петрівське (Старобешівського району), село Новомихайлівка (Мар’їнського райну), селище Райгородок (Слов’янського району) та селище Гродівка (Красноармійського району).

Безумовно, проект не має якихось кордонів та запрошує молодь з інших сільських громад до участі у проекті.

Після закінчення реалізації проекту успішний досвід буде поширено серед всіх громад Донецької області, шляхом видання та розповсюдження посібника "Практичні поради з розвитку молодіжного підприємництва".

Телефон керівника проекту (066) 131-35-48.
Олександр Демидович
Bookmark and Share