ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ПАМ’ЯТНИК ВАРЕНИКУ З’ЯВИТЬСЯ В ЧЕРКАСАХ


За словами директора Черкаського обласного підприємства "Черкаситурист" Миколи Петренка, перебуваючи в Полтаві, на горі біля собору він побачив пам’ятник галушці. Це місце дуже популярне в Полтаві, сюди приїздять фотографуватися молодята, гості міста та й самі полтавці. І з того часу Микола Петренко просто загорівся ідеєю створити таке ж пам’ятне і оригінальне місце в Черкасах. Взимку така спроба була: біля готелю "Росава" черкаські скульптори створили оригінальні снігові скульптури. Але навесні "сніговики" – козак та лебедь – розтанули, і саме на цьому місці, на одній з клумб біля готелю "Росава", і з’явиться перший в Україні пам’ятник вареникові.
Проект пам’ятника створив заслужений художник України Іван Фізер. За його словами, в основі пам’ятника - козак Мамая, який їсть вареники, а фоном йому слугує величезний вареник у формі місяця. Коли Івану Фізеру запропонували зробити цей пам’ятник, перед ним постала проблема втілення у ньому справжнього козака, а не українця-ненажери. Висота пам’ятника складатиме 2,5 метра, а виготовлений він буде вручну з кераміки, з імітацією каменю. Увіковічнення закам'янілого вареника коштуватиме 5-6 тисяч гривень.
Менеджер з маркетингу торгового дому "Левада" Оксана Білоцерківська розповіла, що на День Незалежності в Києві торгова марка "Левада" проводила всеукраїнський чемпіонат зі швидкісного поїдання вареників. І там, і там - від черкасців, що брали участь у змаганні, вони дізналися, що в Черкасах планують побудувати унікальний пам’ятник. А остільки торгова марка "Левада" відома саме своїми варениками, то й вирішили спонсорувати спорудження пам’ятника, а на честь відкриття влаштувати для черкащан справжнє свято. Наступним кроком в увіковіченні українського вареника стане наступне відливання пам’ятника у бронзі.
Пам’ятник планують відкрити 26 вересня, до Дня туризму. Це буде справжнє свято, у якому будуть задіяні черкаський драматичний та ляльковий театри, художні колективи міста. Цього дня у Черкасах планують зварити найбільший вареник з картоплею. Наразі рекордний вареник було зварено 2002 року: довжиною в 23 метри, вагою у 67,3 кілограми, висотою в 20 сантиметрів. Черкащани хочуть перевершити цей рекорд і зварити вареник вагою не менше 70 кілограмів, для начинки якого знадобиться 2 мішки картоплі. Щоб зварити вареник-рекордсмен, необхідна і "рекордна" кастрюля, завдання створити яку покладено на Черкаський машинобудівний завод.
Пригощаючи журналістів найбільшим –поки що - вареником, звареним на Черкащині (він ледь умістився на величезній таці), Микола Петренко поділився з ними новою ідеєю - створити пам'ятник агрегату, який зіграв значущу роль в українській історії – самогонному апарату, з увіковіченої копії якого постійно буде капати… вода.Bookmark and Share