ЄМП-Україна провела прес-конференцію, присвячену проведенню 53тьої міжнародної сесії ЄМП в Україні


Вперше міжнародна сесія матиме спеціальну додаткову програму, яка стосуватиметься захисту прав людини. Це означає, що делегати сесії, окрім підготовки до роботи в комітетах, повинні також здійснити дослідження з історії порушень прав людини та підготуватись до зустрічі зі свідками часу – українцями, які постраждали від трагічних подій.
«53-тя міжнародна сесія Європейського молодіжного парламенту – це молодіжне інтелектуальне Євробачення. Зважте самі – 36 європейських країн є учасниками заходу, делегати отримують можливість взяти участь у конкурсі робіт-досліджень з прав людини у своїх містах. І вони ж таки протягом сесії змагаються у інтелектуальній вправності вести дискусії, дебатувати, відстоювати власну думку та вчитися вмінню переконувати у своїй правоті» - зазначив п. Геннадій Курочка. До того ж, - додає він, - така подія є надзвичайно важливою з точки зору формування позитивного іміджу України в Європі. Саме тому Руслана Лижичко офіційно висловила свою підтримку проведенню сесії – вона одна із тих, хто розуміє важливість поширення позитивної інформації про Україну в Європі.
П. Олександра зауважила, що сесія в Україні повинна пройти на найвищому рівні, адже у інших європейських країнах сесії проходять під патронатом найвищих посадових осіб (це і Президент Франції Жак Ширак, і Президент Латвії Віке Фрейберга, і Канцлер Німеччини Ангела Меркель).
«Учасники сесії – унікальна цільова аудиторія. Це ті люди, які через 10-15 років будуть брати активну участь у прийнятті стратегічних рішень ЄС. Вже зараз учасники попередніх сесій займають важливі посади у європейських структурах та урядових установах своїх країн – від Віце-президента Бельгії – п. Фреї в.д.Бош, до другого секретаря Посольства Королівства Нідерландів в Україні п. Баса Велса», - відзначала п. Андрусик.
Важливою і навіть знаковою для організації стала подяка МЗС українському комітету ЄМП, висловлена п. Діром під час прес-конференції.
«Проведення цього заходу в Україні, яка не є ані членом ЄС, ані кандидатом на вступ до Європейського Союзу, це не тільки перемога ЄМП-Україна, це – перемога України. Таке рішення є потужним сигналом європейської спільноти, який необхідно донести до українського народу» , - зазначив він.
Як зауважив Олександр Ярема, “ЄМП-Україна є одна з небагатьох неурядових молодіжних організацій в Україні, яка інтегрована у загальноєвропейські молодіжні структури”.
Незважаючи на оптимізм представників ЄМП-Україна, слід сказати, що в організаторів засідання є багато невирішених проблем.
«Позитивно, що у нашій країні вже надають благодійну допомогу дітям. Проте все ще дуже складно переконати потенційних ґрантодавців і партнерів, чому потрібно інвестувати вже зараз у заходи, які приноситимуть дивіденди тільки через 10-15 років» , з прикрістю визнає Олександра Андрусик. В інших країнах таких проблем з фінансуванням не виникає, оскільки на проведення сесії виділяють кошти Європейська Комісія та уряди країн, де ці сесії проходять. Організація змушена і шукати фінансової підтримки, і налагоджувати складний діалог з владними структурами. Наразі бюджет сесії не повністю забезпечений, залишаються актуальними питання надання приміщень для проведення заходу.
53-тя Міжнародна сесія Європейського молодіжного парламенту відбудеться у Києві 13-22 жовтня. Детальну інформацію про захід можна отримати в Інтернеті: www.eyp-ua.org та www.kis2006.in.ua.
Bookmark and Share