Росіянин - українець по духу і роду за гратами через "москалів" та "кацапів"


Як випливає з оголошеного обвинувального висновку, з січня 2005 року користувач Інтернету Тарас Зеленяк під ніком novosibirsk–2 залишав на російськомовному форумі українського сайту www.proua.com свої коментарі до різних подій суспільно-політичного життя в Росії і України. Представники прокуратури стверджують, що в коментарях пана Зеленяка червоною ниткою проходить думка про «перевагу українського народу над російським», вони пропагують ненависть до росіян, рясніють словами «москаль», «кацап». «Хто ж буде в мусульманській республіці російське свинство терпіти?» — навели серед іншого слідчі вислів Тараса Зеленяка про події в Чечні.

На початку цього року компанія–провайдер «Перша миля», послугами якої користувався Тарас Зеленяк для виходу в Інтернет з домашнього комп’ютера, звернулася в правоохоронні органи із заявою з приводу пропагандистської діяльності одного із своїх користувачів. В лютому за матеріалами Новосибірського УФСБ прокуратура Совєтського району порушила справу за ч. 1 ст. 282 КК («Розпалювання національної, расової і релігійної ворожнечі»). Тараса Зеленяка затримали. Слідчі вилучили з його квартири системний блок комп’ютера, в якому зберігалися коментарі його господаря. Лінгвістична експертиза визнала їх образливими.

Обвинуваченому призначили психіатричну експертизу. Як зазначив помічник прокурора Совєтського району Сергій Самулін, фахівці звернули увагу на його «постійне відчуття знедоленої людини і прагнення продемонструвати свою оригінальність». Психіатри ніяких відхилень у Тараса Зеленяка не виявили.

Коли було оголошено обвинувальний висновок, підсудний заявив, що доведе свою невинність в судовому слідстві. Своє авторство коментарів, які стали предметом судового розгляду, він заперечував. Довести його, як вважає захист, можна лише вилучивши сервер інформаційного порталу. У зв’язку з тим, що викликані свідки у справі до суду не з’явилися, Алла Гараєва оголосила в слуханнях перерву до 4 жовтня.

Зі свого боку редакція «proUA» заявляє, що ні компанія–провайдер, ні правоохоронні органи за додатковою інформацією або по допомогу до нас не зверталися.Bookmark and Share