Вчені спростували міф про користь спиртного малими дозами


"Тим, хто п’є спиртне, варто переглянути свої звички у світлі останніх наукових досліджень", - стверджує Джун Расел, незалежний медичний експерт і відомий у США фахівець із впливу алкоголю на здоров’я.

За її словами, дослідження, які свідчать про користь малих доз спиртного для визначених органів, не враховують побічних ефектів алкоголю. Це стосується і широко розповсюджених міфів про користь червоного вина для серця, і пива - для шлунку і запобігання онкологічних захворювань.

Серед найбільш показових досліджень останніх років - робота Національного інституту з вивчення алкогольної залежності (США), що показала прямий зв’язок між вживанням спиртного і фізичним ушкодженням головного мозку, в першу чергу зменшенням його обсягу. При цьому було встановлено, що швидкість відмирання клітин мозку прямо залежить від кількості споживаного алкоголю, а для початку самого процесу досить навіть невеликих виливів.

Інше масштабне дослідження, проведене в Національному інституті охорони здоров’я США показало, що регулярне вживання спиртного веде до руйнування ДНК, яке у свою чергу призводить до виникнення ракових захворювань.

Питання, при якому рівні споживання спиртного запускається цей механізм, поки залишається відкритим. Більшість вчених схиляються до думки, що досить просто вживати алкоголь регулярно протягом тривалого часу. Навіть якщо мова йде про малі дози.

"Немає такої кількості спиртного, яка б не представляла небезпеки", - категорично стверджує Джун Расел, додаючи, що небезпека з’являється навіть при найнижчих рівнях споживання алкоголю.

Повну версію статті читайте в журналі "Кореспондент"Bookmark and Share