Анатолій Гриценко: Перехід до професійної контрактної армії ліквідує проблему дідівщини


“Якщо подивитися на статистику по ПТУ, школах, чи просто по мікрорайонах, стає зрозуміло, звідки йде дідівщина в армію”, – підкреслив Анатолій Гриценко.

У той же час, як зазначив Міністр оборони, в армії у людини є можливість звернутися до командира, заступника з гуманітарних питань, по “гарячій лінії”, навіть до керівництва Міністерства оборони і захистити себе.

“Але не всі на це йдуть. І в таких випадках дуже важко допомогти людині”, – зауважив Анатолій Гриценко.

Також керівник оборонного відомства констатував поки що не високий рівень ефективності роботи офіцерів-психологів, які проходять службу на посадах заступників командирів з гуманітарних питань.

“Ми дуже багато зараз робимо, щоби спрямувати їх підготовку належним чином”, – повідомив Анатолій Гриценко.

Багато в чому, на думку керівника оборонного відомства, залежить від особистої мотивації офіцера.

“Якщо при середній зарплаті 1000 гривень офіцер отримує 850-900 - дуже важко мотивувати його бути в постійному контакті з підлеглими, працювати індивідуально, виконувати на відмінно всі бойові вправи. Треба змінювати ставлення й до офіцера. Якщо держава кардинально не повернеться обличчям до всіх силових структур в цьому плані, тоді можна тільки закликами мотивувати людину”, – зауважив Анатолій Гриценко.

Перехід до професійної контрактної армії майже на 90% ліквідує проблему дідівщини в армійському середовищі. Таке переконання висловив сьогодні, 18 вересня, заявив міністр оборони України Анатолій Гриценко у під час брифінгу на тему: “Злочини проти особистості в українській армії. Дідівщина”.
Як додав керівник оборонного відомства, у Збройних Силах не має зафіксованих випадків дідівщини між контрактниками. Адже контрактники це люди – які добровільно в серйозному віці йдуть на службу, отримують за це відповідне грошове забезпечення і серед яких абсолютна інша система взаємовідносин.

“Перехід на контрактну армію – це кардинальний рубіж, коли ми можемо говорити про те, що дідівщина може відійти у минуле”, – наголосив Анатолій Гриценко.

Також, на думку Міністра, позитивно вплинув на вирішення проблеми нестатутних відносин перехід Збройних Сил України на однорічний термін проходження строкової військової служби.

“Сьогодні в тих підрозділах, де це можливо з точки зору виконання завдань бойової підготовки, ми формуємо підрозділи з “одногодок”. Тобто в цьому підрозділі служать солдати виключно одного призову. Це також позитивно впливає на боротьбу з дідівщиною”, – повідомив Анатолій Гриценко.

Ще одним кроком, який повинен кардинально вплинути на стан нестатутних взаємовідносин, - позбавлення військовослужбовців від виконання не властивих функцій.

“На початку цього року було прийнято і реалізовано відповідне рішення і зараз солдати не займаються вирощуванням свиней, яке це було протягом багатьох років. Далі, ми переводимо багато функцій, які раніше виконували військовослужбовці на контрактування цивільними особами – в багатьох частинах вже не має наряду по кухні, а продовольче забезпечення організовано цивільними бізнесовими структурами”, – зазначив керівник військового відомства.

Також, як додав Анатолій Гриценко, військові будуть позбавлятися функцій прибирання, охорони.

“Коли люди зайняті бойовою підготовкою, у них не має часу нестатутні взаємини”, – наголосив Анатолій Гриценко.
Bookmark and Share