У Харкові відбулись європейські ділові зустрічі молодіжних організацій Харківщини, країн Європи та Кавказу


Пізнати Україну та український неурядовий сектор, знайти українських партнерів – мета навчального візиту представників громадських закордонних організацій. В ході зустрічі гостям було коротко презентовано стан третього сектору в Україні, потенціал молодіжних організацій, процеси європейської інтеграції. Одна з Німецьких організацій продемонструвала свої відеофільми про діяльність молодіжних громадських ЗМІ в Німеччині. «Відсутність досвіду міжнародної співпраці та закордонних контактів, відчуття локальності – значно гальмує розвиток регіональних молодіжних організацій», - відзначив голова ХОМО «Фундація Регіональних Ініціатив». Харківські організації поділились своїми напрацюваннями, мали досить часу для дискусій та обміну контактів, завершивши день під час неформального спілкування.
На зустріч завітав начальник Управління у справах сім’ї та молоді Харківської ОДА – Микола Пахнін. «Харківська область має один з найбільших волонтерських рухів в Україні» - відзначив Микола Пахнін. Він був не єдиним представником влади на цій зустрічі, і мав змогу поспілкуватись зі своїми колегами з Італії та Іспанії. Загалом на зустрічі були представники 17 українських організацій з Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської областей та 6 закордонних.
Коротка тривалість заходу не дозволила учасникам спланувати вже конкретні проекти, проте були відмічені основні напрямки, за якими їх передбачається розробити: спільні проекти молодіжних громадських ЗМІ, волонтерства, обміну молоддю, інформаційний обмін. Інші ідеї також будуть обговорюватись в ході Інтернет-контакту між організаціями
Враховуючи, непоінформованість молодіжних організацій Харківщини стосовно Європейської програми «Молодь» - її можливостей, та об’ємів, у планах Управління у справах сімї та молоді Харківської ОДА та ХОМО «Фундація Регіональних Ініціатив» є організувати презентацію програми восени 2006 року на Харківщині.
В рамках проекту «Відкрити Україну», що профінансований програмою ЄС «Молодь», представники іноземних НУО відвідали 16 вересня Київ, а після Харкова вирушили до Бердянську. 20 вересня у Києві планується підвести підсумки візиту та зустрітися з іншими зацікавленими організаціями.

КОНТАКТНІ ОСОБИ у Харкові:
В’ячеслав Гусєв
Голова ХОМО «Фундація Регіональних Ініціатив»
Тел.: +38-067-986-16-08
Електронна пошта: frikharkiv@yahoo.com

Ірина Шрамко
Прес-секретар ХОМО «Фундація Регіональних Ініціатив»
Тел.: +38-050-400-29-92
Електронна пошта: yaira@meta.ua


Bookmark and Share