Квартири для молоді подешевіють


Як повідомив Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Валерій Омельчук, у структурі організації нещодавно було створене Управління житлового будівництва. Саме воно тепер буде виступати замовником і забудовником всіх об'єктів, що інвестуються фондом. Раніше ці функції виконували в основному комерційні структури. Однак така практика виявилася неефективною, оскільки мета комерційних фірм - отримати більший прибуток, фонд же намагається максимально знизити витрати на будівництво, щоб забезпечувати молодь недорогим житлом.

За словами Валерія Омельчука, тепер держава зможе контролювати витрати бюджетних коштів і надавати позичальникам квартири за цінами, що відповідають державному нормативу, а саме: опосередкованій вартості будівництва квадратного метра житла, установленої Мінбудом. Цей норматив містить у собі собівартість будівництва і мінімальний прибуток у розмірі 7 %. Природно, що жодна приватна будівельна фірма на таких умовах працювати не погодиться. Якщо для Києва цей норматив складає 3 тисячі 75 гривень за квадратний метр, тобто за таку ціну можна побудувати і продати житло в спальних районах столиці, то будівельні компанії дешевше, ніж по 5 тисяч 200 гривень за квадратний метр, не пропонують.
Голова фонду відзначив, що уже ведеться будівництво десятків будинків по всій країні. Щоправда, від старої столичної влади фондові так і не вдалося домогтися виділення земельних ділянок під будівництво житла для молоді. Можливо, питання удасться вирішити з приходом нової влади. Але ж проблема різниці між нормативною і комерційною вартістю житла найбільш актуальна для Києва.

Справа в тому, що при розрахунку суми пільгового державного кредиту за основу береться не комерційна ціна квартири, що купується, а її опосередкована вартість відповідно до нормативів, затвердженим Мінбудом. У підсумку молодим людям, що одержали державний кредит, найчастіше приходиться доплачувати чималі гроші, щоб стати власниками квартири. А якби їм пропонували взяти в кредит квартиру в будинку, побудованому фондом, то додаткових витрат не було б.

Обговорення проекту концепції Державної програми "Студентський та учнівський гуртожиток"
Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Українська асоціація студентського самоврядування" звертаюся до всіх зацікавлених осіб, зокрема, до керівників органів самоврядування студентів і аспірантів, лідерів і активістів студентських організацій за підтримкою в боротьбі заради покращення житлових умов студентів України.
Ні для кого зі студентів або недавніх студентів не секрет, що стан студентських гуртожитків у нашій країні є катастрофічним, а самі гуртожитки вкрай перенаселеними. Студентська громадськість, а зокрема й УАСС, неодноразово протягом останніх років зверталася як до попередньої, так і до нинішньої влади з вимогами вжити заходів для виправлення даної ситуації та вносила конкретні пропозиції щодо шляхів поліпшення житлових умов студентства.
Зважаючи на це, на даний час вже близько року Міністерством освіти і науки України ведеться робота над Концепцією державної цільової програми "Студентський гуртожиток".
Схвалення цієї Концепції розпорядженням Кабінету Міністрів України є, відповідно до урядового регламенту, необхідним етапом підготовки програми, що передує розробці її остаточного тексту, який затверджується у формі постанови КМУ або виноситься на розгляд Верховної Ради як проект Закону України.
На жаль, всупереч вимогам гласності та прозорості, яких усі державні органи зобов'язані дотримуватись у своїй діяльності згідно законодавства, досі робота над даною концепцією велась апаратом МОН утаємничено, зокрема без її широкого обговорення у студентському середовищі, котре саме й є найбільш (життєво!) зацікавленим у цій проблемі.
За інформацією, якою володіє Українська асоціація студентського самоврядування, 25 травня 2006 року в Міністерстві освіти і науки має відбутися засідання Колегії Міністерства, спеціально присвячене студентським питанням (про що самим студентам знов-таки поки що невідомо).
Цілком очевидно, що до засідання Колегії ми потребуємо сформулювати максимально обґрунтовані студентські пропозиції стосовно поліпшення житлових умов студентів і аспірантів, що склали б реальну альтернативу обмеженим та не підкріпленим реальними матеріально-фінансовими основами заходам, які згідно отриманої нами останньої редакції проекту Концепції Програми "Студентський та учнівський гуртожиток" обстоюються в даній сфері апаратом Міністерства.
Мається щире прохання:
1) надіслати до УАСС свої зауваження та пропозиції щодо розробленого МОН тексту Концепції Програми, або будь-яких інших нормативних документів, які на вашу думку потребують вдосконалення для вирішення проблеми поліпшення становища студентських гуртожитків;
2) представити будь-які інші пропозиції, які могли б сприяти покращенню ситуації з наданням студентам житла і/або умов проживання у студентських гуртожитках;
3) надати УАСС конкретну інформацію у формі письмових повідомлень та фотоматеріалів, що ілюструє незадовільний стан ваших конкретних гуртожитків у різних регіонах України та тих проблем, з якими стикаються їхні мешканці - студенти і аспіранти.
Усі матеріали можна надсилати по можливості до 20 травня 2006 року (щоб встигнути їх якось опрацювати і узагальнити) за спеціальною електронною адресою hurtozhytky@yahoo.co.uk.
Проект концепції Державної програми "Студентський та учнівський гуртожиток" та пояснювальну записку МОН можна віднайти тут, на відміну від офіційного сайту МОНУ.


Відмовитися від служби в армії зможе кожен українець 05.05.06
Мін'юст України ініціює надання права на проходження альтернативної (невійськової) служби не тільки за релігійними, але і за моральними переконаннями, передають "Українські Новини".
Законопроект "Про внесення змін до деяких законів України з питань проходження альтернативної служби" розроблений Міністерством юстиції і спрямований на розгляд Кабінету Міністрів.
Проект документа розроблений для виконання резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи від 5 жовтня 2005 року і заключних висновків Комітету Організації об’єднаних націй щодо прав людини.
Метою розробленого законопроекту є необхідність розширення умов, що надають право на альтернативну службу.
Так, законопроект передбачає надання права на відмову від проходження строкової військової служби громадянами не тільки через релігійні переконаннях але і через моральні.
Законопроект буде сприяти удосконаленню порядку розгляду різних життєвих обставин комісіями зі справ альтернативної служби для рішення питань її проходження, зокрема, шляхом проведення співбесід.
Для поліпшення умов працевлаштування громадян, що будуть проходити альтернативну службу, встановлюється додатковий вид їхньої діяльності, пов’язаний з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
У березні Кабінет Міністрів скоротив термін альтернативної (невійськової) служби з 27 до 18 місяців, а для осіб з повною вищою освітою (спеціалістів і магістрів) - з 18 до 13,5 місяців.
Альтернативна служба - це служба, що вводиться замість проходження термінової військової служби. Громадяни України мають на неї право в тому випадку, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням, а також, якщо ці громадяни є членами діючих згідно з законодавством релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.
Невійськова служба проходиться на підприємствах, в установах, організаціях, що знаходяться в державній або комунальній власності, діяльність яких пов'язана з соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом навколишнього середовища, будівництвом, житлово-комунальним і сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Спільноти Червоного Хреста України.Сезон КВН іде до завершення, команди йдуть до трофеїв 03.05.06
27 квітня в Палаці культури "Металіст" відбулася фінальна гра Харківської відкритої міської молодіжної ліги КВН на Кубок міського Голови Харкова, організована Управлінням сім'ї та молоді Харківської міської ради та Харківським міським Центром дозвілля молоді.
У палкій боротьбі п'яти кращих за результатами сезону команд визначилися переможці Ліги 2005/2006:
1. "ХАДІ" (ХНАДУ);
2. "Просто команда" (НАУ ім. М.Є. Жуковського "ХАІ");
3. Збірна команда "7 раз";
4. "Стоп-контроль" (Східноукраїнський національний університет ім. В.І. Даля, м. Луганськ);
5. "ЧС" (АЦЗУ).
Після урочистого нагородження учасники й організатори змогли "відірватися" поза грою на КВНівському Alter-party, що проходило в "Форті".
А тим часом, команда КВН ХНУ ім. В.Н. Каразіна "Університет" пройшла в півфінал Вищої української ліги. У третій грі чвертьфіналу ліги, що пройшла 29 квітня в Києві, "Університет" змагався з командами "Вінницькі перці" (Вінниця), "Схід-Захід" (Мелітополь - Тернопіль), "Ще" (Сімферополь) і "Відкрийте, міліція" (Київ). За підсумками гри півфіналістами стали команди Вінниці, Мелітополя - Тернополя, Сімферополя та Харкова - повідомляє "SQ". Півфінал української ліги КВН відбудеться наприкінці вересня 2006 року, в ньому, крім зазначених команд, зіграють Дніпропетровськ, Київ, Кривий Ріг, Луганськ, Полтава, Чернівці.
Але й це ще не все - найближчим часом відбудеться закриття сезону 2005/2006 Харківської відкритої міської молодіжної ліги КВН грою на Кубок володарів кубків.

Лихоманка навколо Ніколаєнка 07.05.06
Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко написав заяву про відставку у зв'язку з переходом на роботу в парламент. Про це 4 травня сайту "ForUm" повідомило джерело в Секретаріаті Президента.
Як відомо, що Станіслав Ніколаєнко пройшов у Верховну Раду під третім номером списку Соціалістичної партії України.
За даними джерела, відхід із посади міністра не викликаний гарячим бажанням чиновника продовжити роботу в стінах Верховної Ради, а є змушеним. Відставка Ніколаєнка пов'язана зі сформованою конфліктною ситуацією в сфері реформування системи освіти. Останнім часом міністр утяг своє відомство в штучно створений конфлікт із комерційними вузами. Вищим навчальним закладам недержавної форми власності пред'являються непередбачені законодавством вимоги, зокрема , зміни правового статусу та найменування. У випадку відмовлення підкоритися "незаконному диктату" міністерство відмовляє у видачі ліцензій і сертифікатів.
В умовах переговорів про створення парламентської коаліції ні Ющенко, ні "Наша Україна", ні СПУ не можуть дозволити собі бути утягненими в скандал з корупційним відтінком, що торкається десятка тисяч випускників, студентів, викладачів тощо - констатував "ForUm".
Прес-служба МОНУ таку інформацію не підтвердила і не спростувала, порекомендувавши звертатися за коментарем пізніше - написав 4 травня "Кореспондент".
Наступного ж дня Станіслав Ніколаєнко звернувся до голови СБУ з проханням розслідувати, хто поширив дезінформацію про його відставку. Про це сайту "proUA" повідомили в прес-службі МОНУ. А на сайті Міністерства з'явилася заява наступного змісту:
"Провокацією вважає Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко повідомлення інформаційних агенцій From-ua, Rupor-info, NewsToday.ukr.net та інших про свою відставку "під тиском конфлікту між міністерством і приватними університетам".
Дійсно, МОН проводить цілеспрямовану роботу по наведенню ладу у сфері ліцензування і акредитації вищих навчальних закладів. Протягом останнього року ДАК через низьку якість освіти та невиконання вимог чинного законодавства позбавила ліцензії більше 70 навчальних закладів різних форм власності. Крім того було відмовлено у видачі ліцензії десяткам навчальних закладів, які не мали законних підстав для відкриття нових спеціальностей.
Принципова позиція міністра знайшла підтримку в переважній більшості ректорів, в тому числі і у Асоціації приватних університетів, в складі якої більше 100 вищих навчальних закладів недержавної форми власності. Тому інформація про відставку міністра є спробою тих, хто порушує закон, кинути тінь на послідовну політику МОН та його керівника"
Сам міністр повідомив журналістам 5 травня, що СБУ пообіцяло до кінця п'ятниці надати інформацію про джерело неправдивої інформації з приводу його відставки, повідомляють "Українські Новини". "Мені СБУ пообіцяло до кінця дня сьогодні це сказати", - сказав він. Відповідаючи на запитання про можливі джерела поширення такої неправдивої інформації, Ніколаєнко відзначив, що це пов'язано з перевірками приватних вузів, які здійснює комісія з акредитації при МОН. За його словами, за результатами перевірки цієї комісії вже позбавлені ліцензій 10 приватних вузів, а також закрито близько 100 філій.

Ніколаєнко підкреслив, що в нього немає конфлікту з приватними вузами, а є конфлікт із неякісною освітою. "І от ця публіка, який наступили на мозоль, вони сфальшували…", - сказав міністр.
Але жодне джерело дезінформації так і не стало оприлюдненим і досі. Натомість, "Кореспондент" ще 5 травня повідомив із посиланням на rbc.ua, що Соціалістична партія України не бачить Станіслава Ніколаєнка на посту Міністра, оскільки, як вважають однопартійці, за час перебування на посаді він значно менше займався просуванням партійних інтересів і програми СПУ, ніж вирішенням власних проблем. До того ж його робота на цій посаді не принесла авторитету Партії. Про це повідомило джерело в Соцпартії.

Продовжуючи публікацію, "Кореспондент" пише, що сам Ніколаєнко зазначив, що всі до одного міністри після формування коаліції можуть стати депутатами, але якщо коаліція буде у форматі "трійки" (НСНУ, БЮТ, СПУ), Ніколаєнко не виключає того, що він залишиться в уряді. Якщо ж коаліція буде створена в іншому форматі, то він однозначно перейде на роботу до парламенту. За його словами, ніякого конфлікту з комерційними вузами і зокрема, з МАУП, у нього немає - у цих вузів є конфлікт з міністерством освіти і законом.Bookmark and Share