Крок до ефективного студенського самоврядування


Організаторами форуму виступили: Спілка ініціативної молоді, проект „Всеукраїнська мережа студенських громад”, Студенська рада Університету економіки та права „Крок”.

На форумі учасники мали змогу ознайомитися з вітчизняним та зарубіжним досвідом у сферах студенського самоврядування, зустрітися з цікавими людьми, знайти однодумців та поділитися з ними ідеями та досвідом. Наскільки ж важливе ефективне студенське самоврядування? На питання, яке так всіх турбувало відповідали доповідачі, які відстоювали свою точку зору. Зокрема, Олександр Солонтай, голова Фундації регіональних ініціатив, спробував окреслити основні проблеми та перспективи Всеукраїнської студенської ради; Анна Козловська, уповноважений представник Парламенту студентів Республіки Польщі в Україні, поділилася Польським досвідом студенського самоврядування, якому дійсно можна повчитися.
Форум працював по чотирьом секціям: мотивація студентів до участі у студенському самоврядуванні; участь студентів у демократизації Вищої школи; незалежність студентського самоврядування від адміністрації ВУЗів; взаємодія органів студентського самоврядування ВУЗів м.Києва.
Кожна секція по закінченню роботи презентувала свої напрацювання, які в подальшому можуть ефективно застосовувались у житті. Хоча кожна секція працювала над різними питаннями, серед усіх студентських проблем, учасники форуму спільно визначили чотири основні: відсутність законодавчої бази щодо органів студентського самоврядування, відсутність мотиваційної бази для активізації студентів, відсутність власних джерел фінансування та некомпетентність органів студентського самоврядування.
На думку учасників зібрання головною проблемою є те, що на даному етапі розвитку студентського самоврядування студенти зневірилися у власних силах, тому потрібно боротися, щоб у кожному ВУЗі України були створені умови до появи нових лідерів, які безумовно є серед нашої молоді і які здатні впевнено рухатися вперед і вести за собою інших! За таких умов крок до ефективного студентського самоврядування дійсно буде зроблений і лідерська Україна стане реальністю.
Bookmark and Share