Тернопільський державний економічний університет святкує 40-річчя


Варто зазначити, що економічний університет – єдиний вищий навчальний заклад України, який має свою філію у Вірменії.
За словами ректора ТДЕУ Сергія Юрія, у вищому навчальному закладі створено потужні школи, зокрема, фінансову, банківську, бухгалтерську, рівних яким наразі в регіоні немає.
Цього року на всі форми навчання економічного університету прийнято 13 тисяч студентів із 22 областей України. До слова, ВНЗ частково бере на себе фінансові витрати із забезпечення соціально незахищених студентів. Цього року першокурсниками ТДЕУ стали 52 студентів-сиріт та 41 інвалід. Студентові-сироті на харчування виділяється 5716 гривень на рік, на одяг та взуття – 2419 гривень, одноразову допомогу – 139,5, стипендію – 2511. У підсумку такий студент отримує 10800 гривень. А студент-інвалід разом із стипендією отримує у рік понад дві тисячі гривень.
Економічний університет останніми роками збільшує кількість студентів-“державників”. Чотири роки тому їх було лише 18%, тепер – 48%. На бакалавріаті на держзамовлення було 325 місць, а тепер – 779.
Довідка ЗІКу.
У 1966 році в Тернополі було відкрито відділення фінансово-економічного факультету Київського інституту народного господарства. Через рік на базі цього відділення почав працювати фінансово-економічний факультет. У рік заснування тут навчалися лише 73 студентів, а викладачів було всього п'ятеро.
У 1971 році факультет перетворився на самостійний вищий навчальний заклад – Тернопільський фінансово-економічний інститут. Нового якісного рівня ВНЗ досяг у 1989 році, коли його перейменували на Тернопільський інститут народного господарства.
За результатами акредитації, у 1994 році на базі інституту було створено Тернопільську академію народного господарства. У статусі університету вищий навчальний заклад діє з 30 березня 2005 року.
Випускником цього вищого навчального закладу є Президент України Віктор Ющенко.Bookmark and Share