„Повстанська ватра” кличе українську молодь до пригод


Після Молодіжного вишкільного табору „Лисоня 2006” імені Івана Гавдиди „Повстанська ватра” вважається другим за масовістю стаціонарним табором, що організовується під егідою МНК. Цей табір входить щонайменше в десятку найбільш відвідуваних молодіжних таборів у країні і не тільки серед тих, що організовують громадські організації правого спрямування. Табір пройшла вже не одна сотня молодих людей, серед яких переважно студенти, школярі, молоді працівники сфери освіти і науки, журналісти тощо.

„Повстанська ватра” має чотирирічну історію. Перший раз вона проводилася на Рівненщині та Волині восени 2002 року. Від того лише у 2004 році цей табір не відбувся – завадили президентські вибори. Але вже 2005-го його приймає Вінниччина. „Повстанська ватра” не має постійної прописки, вона, образно кажучи, мандрує країною. Місце проведення табору залежить від рівня готовності до подібного заходу з боку обласних організацій Молодіжного Націоналістичного Конгресу, а також від „героїки” тої чи іншої місцевості. Місцем проведення табору стають зазвичай ті регіони, історія яких писана кров`ю українських героїв – запорожців, козаків армії УНР та січових стрільців, вояків Української Повстанської Армії.

Цього року табір вперше відбудеться неподалік с. Загребелля на Роменщині (Сумська область). Ця земля вважається споконвічно українською, козацькою, немало синів України полягло, захищаючи цей мальовничий край, місцеву людність. Відомо, що за часів Київської Русі ці землі - Посулля – були прикордонною смугою і оборонним рубежем від навали кочовиків. Мешканці Роменщини брали активну участь у визвольній війні Богдана Хмельницького. У травні 1648 р. вони вигнали військо магната Вишневецького. Ромни стали сотенним містечком, після скасування Гетьманщини - повітовим містом, а з 20-х років XX ст. - окружним та районним центром. В другій половині XVII ст. в Ромнах розміщалися козацькі загони, які охороняли місто та брали участь в Чигиринських походах 1677-1678 рр., у війні з Туреччиною та Кримом 1676-1681 рр. Під час Північної війни в Ромнах протягом листопада-грудня 1708 р. знаходилась зимова штаб-квартира шведського короля Карла XII та гетьмана Мазепи, яких міські жителі зустрічали прихильно. У 1770-80-х роках на Роменщині діяли повстанські гайдамацькі загони запорізького козака Семена Гаркуші. У с. Пустовійтівка наразі триває відбудова Троїцької церкви, збудованої коштом останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського у другій половині XVIIІ століття. У 1920-х роках на Роменщині діяли повстанські загони, які виступали під українськими державницькими гаслами і боролися проти визиску і репресій селян більшовицькою владою. Відомо, що в 1940-х роках роменці воювали в Українській Повстанської Армії. Член похідної групи “Остап” розбудував на Роменщині підпілля ОУН. Його учасниками були Володимир Мазур, поети Леонід Полтава, Михайло Чигирин.

Планується, що цього року загальна кількість учасників табору буде сягати 200 осіб.

Для участі у таборі необхідно:

- мати 14 років;

- заповнити та подати до оргкомітету „Картку-зголошення” та „Заяву кандидата” (для осіб молодших 18 років обов’язковим є дозвіл батьків);

- виконати особистий та харчовий виряд;

- виконувати накази та розпорядження Gроводу табору.

Таборова програма включає лекції з історії України, національно-визвольних змагань українського народу на території Роменщини та життя визначних постатей в українській історії, що походили з Роменської землі. Програма передбачає висвітлення діяльності молодіжних громадських організацій, практичні заняття з мандрівництва, табірництва, вивчення народних та повстанських пісень, допомогу і відбудові Троїцької церкви у с. Пустовійтівка (церква П. Калнишевського), екскурсії визначними місцями Роменщини (скіфські кургани, батьківщина останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського с. Пустовійтівка).

Організатори сподіваються, що табір сприятиме вихованню у молоді національної свідомості, історичної пам’яті, громадянської позиції, патріотизму, готовності захищати Батьківщину; залученню дітей, юнацтва до краєзнавчої діяльності, вивченню, охороні та відновленню пам'яток української історії та культури, поширенню кращих історичних звичаїв українського народу, вивченню історії націоналістичного руху, популяризації здорового способу життя серед дітей та юнацтва, залученню молоді до вивчення питань особистої та колективної безпеки, ознайомленню молоді з основними засадами табірництва та мандрівництва, популяризації дитячо-юнацького націоналістичного й патріотичного руху.

Якщо ти, друже, раптом не потрапиш цього року на табір, обов`язково зголошуйся до нас наступного!

Bookmark and Share