У Рівному молоді депутати пропонують орендувати житло для студентських сімей


Ініціаторами такого проекту є два молодих депутати, близьких до студентських проблем – депутат міськради Віталій Шабунін та депутат облради Тарас Максименко. Досвід вирішення питання з житлом депутати перейняли у європейських країнах, зокрема у Польщі.
Згідно з умовами програми, вартість оренди однокімнатної квартири не повинна перевищувати 500 гривень на місяць. Протягом першого року студентській сім’ї передбачається компенсувати 100% вартості оренди, другого – 75%, третього – 50%. Як повідомив Тарас Максименко, мета цієї програми «допомогти найменш захищеним студентським сім'ям хоча б якось стати на ноги та навчитись заробляти перші кошти». Така співпраця зі студентами триватиме впродовж трьох років. Далі, за словами Тараса Максименка, квартиронаймачі повинні визначатись – або вони з’їжджають з квартири або самі розраховуватимуться з її власником.
Депутат облради прогнозує, що така ідея роздратує багатьох депутатів, причетних до первинного житлового ринку в місті, оскільки квартири зніматимуться на вторинному ринку. Однак, Тарас Максименко має надію, що до такої пропозиції обласні мужі поставляться з розумінням – "для реалізації цієї програми необхідно близько 300 тисяч гривень. Для втілення чогось подібного на ринку первинному – мільйони".

Bookmark and Share