”Оранжлав” і ”Хеппі піпл” перемогли на кінофестивалі


25 вересня українські режисери отримали відразу дві нагороди кінофестивалю ”Кіношок-2006”, який проводять у російському місті Анапі. Алана Бадоєва відзначили за кращу режисуру у фільмі ”Оранжлав”, 40-річного київського режисера Олександра Шапіро — за кращий сценарій стрічки ”Хеппі піпл”. Шапіро також не сподівався на нагороду.
— Я не хвилювався, — розповідає ”ГПУ” режисер ”Хеппі піпл”. — Бачив конкурсне кіно — туркменське, казахське і прибалтійське. Сильні фільми. Думав, якщо програю, не буде соромно. Та й ніколи я не рахував свої призи. Хіба це так важливо? Адже головне — результат.
”Кіношок” в Анапі — одна з найбільших кіноподій в Росії. На ньому презентують фільми, зняті в країнах Балтії та СНД. Цього року фестиваль відзначав свій 15-й ювілей. Журі сформували з голів попередніх ”Кіношоків” — до його складу ввійшли артист балету Володимир Васильєв, театральні режисери Анатолій Васильєв та Роман Віктюк, письменники Андрій Бітов та Віктор Єрофєєв. Головував цього року колишній керівник російського Держкіно, кінознавець Армен Медвєдєв.
Змагалися 11 повнометражних стрічок. Вісім показів були прем’єрними. Кіно переглядали на території пансіонату ”Фея-2” — його збудували торік спеціально для ”Кіношоку”. Гран-прі — позолочену статуетку людини, яка стоїть на мушлі, — здобув фільм 52-річного естонського режисера Пеетера Сімма ”Ситий по саме горло”.
Олександр Шапіро та Алан Бадоєв уже поїхали до Києва, коли в Анапі вручали призи, — обидва поспішали повернутися до своїх зйомок. З української делегації залишився тільки телеведучий Олексій Дівєєв-Церковний. На фестивалі він був як глядач. Але призи українських режисерів отримував саме Олексій.
Фільм ”Оранжлав” режисер Алан Бадоєв представив публіці у березні цього року. У ньому люди закохуються на фоні подій помаранчевої революції. Акторка Ольга Макєєва, яка виконує головну роль, до цього жодного разу не знімалася в кіно.
Стрічку Олександра Шапіро ”Хеппі піпл” уперше показали в лютому. Йдеться про двох друзів-бізнесменів, які не знають, на що витратити гроші, і щоразу вигадують новий спосіб. У стрічці знялися російський режисер Федір Бондарчук, актор Олександр Баширов. А також друг Шапіро — київський бізнесмен Кастянтин Забайкальський та телеведуча Катерина Виноградова.
Олександр Шапіро зараз знімає стрічку ”Бесс-порно или Примитивный взгляд на вещи”, де грають Ольга Сумська, Віталій Линецький, Олексій Горбунов. Алан Бадоєв знімає кліп і пише сценарій до повнометражного фільму — ”про дружбу і про любов”, за його словами.


Bookmark and Share