Досить жити поміж смітників!


Кілька тижнів тому заступник міського голови Володимир Химинець повідомив «Ратушу» про те, що 18 серпня в рамках благодійного марафону «За чистий Ужгород» в обласному центрі планується проведення загальноміського суботника, метою якого є повернути нашому європейському місту той вигляд, який воно мало у свої кращі часи, а його мешканцям допомогти змінити стереотипи мислення: жити посеред бруду ганебно.

Задля цього збираємося закупити нову сміттєзбиральну техніку, що окремо сортуватиме папір, пластик, скло, а також двісті контейнерів, сто нових урн для парків, скверів, набережних Ужа. Ціна однієї урни, за словами п. Химинця, 262 грн. Він особисто переконаний, що за умови, якщо городяни особисто їх встановлюватимуть, то, відповідно, будуть і дбати, аби їх не нищили. Цього дня планується повсюдно провести суботники, а комунальники забезпечать збирання та вивезення сміття автомобілями й усім необхідним інструментарієм. Ужгородці наводитимуть лад на набережних, у скверах, у своїх дворах та на вулицях. Бу-де визначений «двір-переможець».

Про систему заходів з боротьби за чисте місто на прес-конференції детально інформував також перший заступник міського голови Володимир Бобков. Він, зокрема, розповів, що з метою активізації цього процесу рішенням сесії створене комунальне підприємство «Уж», до статутного фонду якого нараховано 1 млн. грн.

«Це підприємство розпочинає свою діяльність з «чистого аркуша». На 1 млн. грн. закуповуються 4 одиниці техніки, 2 великі сміттєвози потужністю 9 —10 кубометрів, 2 одиниці для вивезення великогабаритного сміття, як-от старі холодильники, телевізори, меблі, будівельне сміття тощо, окрім того, закупляється 200 контейнерів, виготовлених згідно з євростандартами, а ще понад сотня сміттєвих урн для облаштування ужгородських вулиць. КП «Уж» визначає поетапність вирішення своїх програм. Нові тарифи на вивезення сміття, які набули чинності 1 серпня, попередньо пройшли обговорення у пресі. Збіль-шення тарифів, як уже говорилося, має за мету досягнення рентабельності КП «Уж» до 7—8 %, аби надалі підприємство не просило кошти від міського бюджету, а заробляло саме на себе. Вивільнені таким чином бюджетні кошти наступного ро-ку можна буде спрямувати на невідкладні потреби освіти й медицини.

Директор нового комунального підприємства «Уж» Олександр Лазоренко дав коментар «Ратуші».

— Наше комунальне підприємство буде займатися вивезенням сміття з міста та його захороненням, — повідомив він. — З серпня 2006 р. всі ужгородці будуть сплачувати окремо за вивіз сміття, через банк. Для мешканців квартир тариф — 4,99 грн. з кожної прописаної людини. Для мешканців приватних будинків тариф буде дещо вищий. А зателефонувавши за номером 3-33-11 або 66-39-00, ви зможете замовити автомобіль для вивезення будівельних відходів, вартість ції послуги становитиме 83,67 грн. за 1 м3 сміття. Оскільки сміття з міста буде вивозитися частіше, Ужгород має стати чистішим.

Заступник начальника управління екології та природних ресурсів у Закарпатській області Юрій Смерека сказав:

— Йдеться насамперед про еколого-просвітницьку роботу з нашого боку. Порядок у місті хвилює нас і як громадян, його мешканців, і як держслужбовців-екологів. Маємо домовленість про те, що наше управління підтримує благодійну акцію «За чистий Ужгород» також матеріально: закупляємо поліетиленові пакети для сміття, рукавиці тощо, а ще, можливо, візьмемо участь у підготовці призів. Дбати про чистоту має кожен із нас! Треба всім усвідомити таку річ: місто забруднюємо ми самі, а не гості міста чи туристи. Тож мотивом екологів є і буде посилення еколого-просвітницької роботи, акцентування на свідомості мешканців: місто — це наш спільний дім!

4 серпня на зустрічі з представниками крайових ЗМІ начальник управління інноваційних впроваджень, енергозбереження та сталого розвитку міста Іван Ванджурак розповів, що робоча група з проведення акції (її очолює заступник міського голови Володимир Химинець) намагалася дати відповідь на два питання: чому місто брудне й що під силу зробити владі та ужгородцям, аби воно стало чистим. Зокрема, п. Ванджурак поінформував, що місто за добу продукує близько 750 тис. л. сміття за загальної потужності контейнерів — 330 тис. л., але з листопада матимемо 200 нових. Акція «За чистий Ужгород» покликана також пробудити в ужгородців почуття відповідальності за порядок у місті, в якому вони живуть.

Тож до коментарів посадовців додамо таке. Невдовзі ми святкуватимемо 15-ту річницю незалежності України. До цієї дати, а саме 18 серпня 2006 року Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія, газета «РІО», мерія Ужгорода, державне управління охорони екології та навколишнього середовища у Закарпатській області , комунальне підприємство «Боздоський парк», ДП «Ужліс», КП «Уж», Ужгородська Фундація регіональних ініціатив проводять благодійний марафон «За чистий Ужгород» з висвітленням цього заходу на місцевих телеканалах , у радіоефірі та на шпальтах обласних газет. Цього дня буде проведено прибирання та благоустрій вулиць і прибудинкових територій обласного центру. З метою закупівлі та встановлення сміттє-збірників відкрито благодійний рахунок.

Буде також проведено конкурс на найкраще прибрану територію. На переможців очікують спеціальні призи. Всіх, кому не байдужий стан екології нашого міста, хто хоче взяти безпосередню участь у цій акції, просимо телефонувати за такими номерами: 61-60-84 (міська рада), 61-62-72 (приймальня ЗОДТРК) 3-31-65 (редакція інформації ЗОДТРК). Уж-го-родці мають усвідомити: чистота міста залежить від кожного з нас. Починай із себе! Наведи довкола лад!

Благодійний рахунок акції
«За чистий Ужгород»
Р/р 26001292067532
АКБ УСБ МФО 312011
Код 34417978.

Bookmark and Share