На Луганщині розпочав роботу проект з інформування населення щодо європейської та євроатлантичної інтеграції


В роботі «круглого столу» взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, обласної державної адміністрації, органів влади міст і районів області, підприємці, журналісти.

«Програма розрахована на один рік і фінансується за сприяння Національного фонду Підтримки Демократії», - розповіла виконавчий директор обласного бізнес-клубу «Європейський вибір» Галина Трякіна.

Партнерами бізнес-клубу в реалізації програми виступають Луганська облдержадміністрація, Представництво Єврокомісії в Україні, Міністерство закордонних справ України, Люблінське воєводство (Польща) та Фундація розвитку Любліна. В програмі будуть задіяні жителі Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Кремінського, та Сватівського районів.

В рамках проекту заплановано проведення тематичних семінарів та «круглих столів» для керівників освітніх закладів, підприємців, журналістів, представників громадських організацій.

Програмою передбачено ряд заходів для школярів. Орієнтовно у грудні місяці відбудеться вікторина для учнів 10-х класів «Крок до Європи». На Різдвяні свята група учнів відвідає Люблінське воєводство. А для переможців вікторини буде влаштований урочистий прийом в Генеральному Консульстві Республіки Польща.

Завершить проект обласна конференція «Європейські можливості для України і безпосередньо Луганської області» за участю міських голів, голів районних адміністрацій, політологів, економістів, громадських діячів.

Крім того, заплановано проведення опитування жителів міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Кремінського та Сватівського районів з метою виявлення ставлення населення до Європейського Союзу, НАТО, Світової організації торгівлі.

В рамках програми вже відбувся візит підприємців області до Любліна, де вони ознайомилися з польським досвідом інформування громадськості щодо ЄС перед вступом Польщі до Євросоюзу, розвитком економіки в постреформованій державі.

Як розповіли учасники делегації, Польща подолала непростий шлях до Європейського співтовариства. Наприклад, в Люблінському воєводстві, яке є найбільш сільгоспорієнтоване і економіка якого могла найбільше постраждати від вступу до ЄС, на початку процесу європейської інтеграції 90% жителів проголосували проти приєднання до Євросоюзу. Нині, після проведення значних трансформацій всередині самої держави, соціологічне опитування показало, що 75% любленців підтримують обраний зовнішньополітичний курс.

Для України ЄС – це перш за все стандарти життя, до яких треба прагнути, та перспективний напрямок міжнародної політики. Опитування, проведені у січні цього року, показали, що 47% українського населення підтримують курс на європейську інтеграцію, 18 – проти, понад 30% – не визначилися зі своєю позицією, поінформував присутніх начальник відділу торгівельно-економічного та секторального співробітництва Департаменту ЄС МЗМ України Юрій Павлов. На європейський політичній арені до України теж ставляться з певною настороженістю. Безумовну підтримку поки що обіцяє лише Польща. Поляки прогнозують, що в 2011 році під час їхнього головування в Євросоюзі, Україна може подати заявку на членство.

Тож на порядку денному – подолання євроскептицизму зовні та всередині країни. Шлях до цього - дієві практичні заходи з соціально-економічних перетворень у державі та виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань. Це і реалізація Плану дій Україна-ЄС, і розробка нового проекту угоди про співпрацю з Євросоюзом, адже дія базового документу «Про партнерство і співробітництво» закінчується у 2007 році. Триває підготовка проекту угоди про приєднання України до зони вільної торгівлі (нині проводиться вивчення позитивних і негативних наслідків цього союзу для нашою держави). Ведеться робота над спрощенням візового режиму з країнами ЄС.



















Bookmark and Share