Дебати – місце зустрічі та спілкування


В Луцьку відбулося урочисте нагородження переможців дебатного турніру між студентськими та учнівськими командами. Дебати – це командна рольова інтелектуальна гра, в якій одна команда аргументовано доводить певну тезу, а інша – опонує їй. У ході гри команди змагаються між собою навколо визначеної теми. Команди повинні кваліфіковано та в межах певних часових рамок представити свою позицію, власні аргументи „за” чи „проти”.

Дебати – гра, в яку грають студенти та школярі в усьому світі. В Україні, відповідно до загальновизнаної версії, дебати з’явилися у 1994 році, коли на теренах України Фондом Дж. Сороса впроваджувалась програма „Дебати Карла Поппера”.

На Волині вже другий рік поспіль Асоціація захисту прав молоді Волині проводить дебати у Парламентському форматі між молоддю різних вікових категорій.

Протягом квітня-травня 2005 року в рамках проекту „Дебатний турнір між студентськими та учнівськими командами” був проведений обласний турнір на загальну тематику „Євроінтеграція” за підтримки управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.

24 травня цього року в Луцьку відбувся фінал учнівських команд з дебатів на тему „Помаранчева революція сприяла наближенню України до Європи”, а 26 травня – фінал студентських команд на тему „Євросоюз – це прототип Радянського Союзу”. Переможницею учнівського турніру стала команда НВК-ліцей №26, а студентського – збірна команда фізичного та математичного факультетів ВДУ ім. Лесі Українки. Захід був приурочений до святкування Днів Європи в Україні.

Гра в дебати несе для її учасників значну практичну користь. Молоді люди вчаться аналізувати, виявляти сильні та слабкі сторони тих чи інших тез, виховують вміння організувати мисленнєвий процес, сприяють оволодінню усним мовленням та мистецтвом переконання, отримують навики у складанні текстів промов та публічному виступі, розвивають вміння тримати себе перед аудиторією. Дебати дозволяють учасникам накопичувати та систематизувати нові знання з історії, права, культури, релігії, філософії, політики та інших сфер суспільного життя, крім того дозволяють опрацювати технології пошуку інформації та сприяють виробленню системного та об’ємного бачення проблеми. Дебати також виховують вміння працювати в колективі (команді, клубі), бути толерантними до протилежних думок, вислуховувати та розуміти контраргументи, повагу до людей. Усі ці навики є корисними для юристів, політиків, менеджерів, журналістів та усіх інших гуманітарних професій. У волинському турнірі взяли участь команди 14-ти навчальних закладів.

Підтримали проект: Волинське головне регіональне управління ПриватБанку, Поліграфічна фірма „МАВІН”, мінеральний спонсор турніру – вода „Джерело здоров’я”, головний радіо спонсор „Наше Радіо”, головний телевізійний спонсор ТК „АВЕРС”, газети „Ініціатива”, „Генерація”, „Луцьк Молодий”.

Юлія Бєловицька

Bookmark and Share