У Франції очікуються нові заворушення серед молоді


Як пише швейцарська газета Le Temps, тепер все відбувається за класичним сценарієм: поліцейський патруль намагається затримати підозрюваного, місцева молодь захищає його, нападаючи на поліцейських; через декілька днів вони повертаються в квартал у ще більшій кількості, що створює загрозу нових інцидентів.

Так у середу вранці широкомасштабні розшукові заходи проводилися в одному з кварталів містечка Ле-Мюро - північно-західного передмістя Парижа. Близько сотні поліцейських ходили по квартирах у пошуках нападаючих, які в неділю тікали від патруля, котрий намагався затримати правопорушника. Одну людину було арештовано.

Ця операція викликала лють у деяких місцевих мешканців, які говорять, що під час обшуків поліцейські поводилися з ними жорстоко. "Вони повалили мене і наступили на голову, як на лайно", – розказав один з підлітків. Поліція оголосила, що "проаналізує" повідомлення про можливі "порушення" з боку своїх співробітників.

Наприкінці вересня в містечку Тартері (на південь від столиці) була проведена ще одна велика облава, приводом для якої послужив напад молодих хуліганів на двох поліцейських. В обох випадках операції проходили у присутності великої кількості журналістів, що викликає сильне роздратування у поліції.

"Потрібно припинити цей поліцейський спектакль", – вважає Фредерік Лагаш, один з керівників профспілки співробітників поліції "Альянс". Міністерство внутрішніх справ на чолі з Ніколя Саркозі заперечує, що воно само звернулося за підтримкою до ЗМІ. Зростанню числа інцидентів даються різні пояснення. На думку поліцейських, за ними стоять "хулігани", які намагаються захищати свої території, систематично нападаючи на представників органів правопорядку.

Але фахівці-соціологи вважають, що межу між "злочинцями" і "чесними молодими громадянами" провести не так-то легко: дрібна контрабанда гашишу і торгівля краденим, які процвітають біля під'їздів багатоповерхівок і на сходових клітках, є єдиним джерелом прожитку для дуже багатьох людей, які страждають від безробіття і різних форм дискримінації. Цим і пояснюється явна солідарність між частиною місцевих мешканців і правопорушниками, яких переслідує поліція.

В одному соціологи і поліцейські сходяться: напруженість у неблагополучних кварталах дуже висока, а тому не можна виключати нової хвилі безладдя. "Почати першою може як одна, так і інша сторона, тому що чаша терпіння поліцейських переповнена", - відмітив Фредерік Лагаш.Bookmark and Share