Нова віха в розвитку України починається з Червонограда


До участі у процедурі були запрошені представники виконавчого комітету, депутати Червоноградської міської ради, представники громадських організацій та засобів масової інформації, а також гості з Бродів, Нового Роздолу.

Процедуру розпочав Валерій Шажко, який привітав присутніх у залі, наголосивши, що громада Червонограда стала другою громадою в Україні, яка підписує Суспільний договір.
З вітальним словом виступив міський голова Ігор Іванович Чудійович, який зазначив, що радий бачити велике бажання представників громадського руху виступити партнером у процесі перетворення пасивного споживача послуг на активну людину. “Сьогодні ми зібралися, щоб погодити основні принципи співпраці між міською радою та громадськими організаціями і зробити ще один крок до розбудови громадянського суспільства. Слід віддати належне громадським організаціям міста, кількість та якісний склад яких значно зросли. Підписуючи суспільний договір з громадськими організаціями, ми засіваємо добірним зерном родючий грунт, який швидко і щедро заколоситься.” Досвід громадських організацій, на переконання І. Чудійовича, допоможе ефективніше вирішувати питання молодіжної соціальної політики. “Ми повинні будувати стосунки влади і громади на засадах мудрості і партнерства, як це робиться у розвинутих європейських державах... Я можу заявити, що міська влада готова до співпраці з громадськими організаціями.”

Галина Крук, як представник громадських організацій, наголосила, що насправді для громадських організацій сьогодні досить значуща подія. “Суспільний договір є свідченням того, що співпраця є системна. Він окреслює основні принципи співпраці заради розвитку громади. Для громадських організацій підписання суспільного договору – це визнання того, що ми є. Він дасть можливість скоординувати спільну діяльність з міською владою задля вирішення тих проблем, які є в місті. Тільки тоді, коли почне працювати Суспільний договір, ми зможемо сказати, що в Червонограді будується демократичне суспільство.”

Роман Кошовий, представник Програми “Демократизація України: програма малих проектів”, відзначив, що громада Червонограда - одна з тих громад, які є гордістю Програми та побажав, щоб Суспільний договір не залишався просто клаптиком паперу, а наповнився діями.

Після вітальних слів відбулася процедура підписання. Її учасниками стали представники 19 діючих громадських організацій міста та міський голова, що підписав документ від імені та за дорученням міської ради.

По закінченні процедури підписання до присутніх звернулися Павло Савчук, президент Благодійного Фонду “Еко-милосердя” та депутат міської ради Олег Крупін, який, вітаючи підписантів, сказав, що Суспільний договір – це “віха в історії України, яка починається з Червонограда.”

Підписання Суспільного договору відбулося в рамках проекту Проект “Неурядові організації + влада – крок для громади” (Програма “Демократизація України: програма малих проектів” за фінансової підтримки Міністерства у справах міжнародного розвитку Великої Британії (DFID))

Довідково

17 місцевих неурядових організацій висловили бажання підписати документ та погодились виконувати зобов'язання договору:
- Червоноградське товариство захисту дітей-інвалідів "Струмочок";
- Червоноградська дитяча організація "Міський учнівський Парламент";
- Громадська організація освітян "Плеяда";
- Громадська організація "Молодіжний ініціативний центр";
- Благодійний фонд "Соціальна медицина";
- Станиця Червоноград Пласту-НСОУ;
- Громадська організація "Благодійне об'єднання неповносправної молоді "Промінь Надії";
- Місцевий благодійний фонд "Піклувальник";
- Фізкультурно-спортивна громадська організація "Волейбольний клуб Червонограда";
- Червоноградська громадська організація "Батьківщина молода";
- Благодійний фонд "Карітас-Червоноград";
- Громадська організація "Червоноградський спортивний технічний мотоциклетний клуб";
- Громадська організація "Екологія та соціальний захист міста Червонограда";
- Молодіжна асоціація "Новий Початок";
- Червоноградська міська громадська організація "Фундація Регіональних Ініціатив" (ФРІ);
- Благодійний фонд "Еко-милосердя";
- Спілка захисту прав малого та середнього бізнесу "Єдність".

Bookmark and Share