Студенти вже почали проведення інвентаризації студентських гуртожитків


Він розташований в центрі міста Харкова по вул. Пушкінській, 79/1 у будівлі 1932 року. Зараз ця будівля перебуває в аварійному стані.

Основний висновок зроблений студентами, наступний - санітарно-гігієнічні умови проживання в гуртожитку, а особливо на секціях 6—8 п’ятого поверху, не відповідають санітарним правилам облаштування і утримання студентських гуртожитків.

Це проявляється в наступному:

1. В гуртожитку немає діючих душових.

Вони закриті з червня і до початку опалювального сезону начебто для ремонту (ремонт там досі не розпочинався). Ми вважаємо, що таким чином керівництво гуртожитку намагається заощаджувати воду. Насправді вода безперервно виливається через зламані (майже всі) бачки в туалетах. Відсутність гарячої води щорічно з квітня до жовтня — це звичне явище, але закриття душових на цей період взагалі позбавляє можливості митися хоча б у холодній воді.

2. Графік роботи душових: з 7 до 20 години лише чотири дні на тиждень.
В інший час митися нема де.

3. На трьох секціях 5-го поверху немає приміщення для вмивання.

Єдине на 35 кімнат приміщення було закрито в січні 2006 року через аварійний стан мережі водовідведення (ремонт там досі не розпочинався).

4. В одній і тій самій раковині на кухні (єдина на 35 кімнат) миється посуд, взуття, дехто пере, прибиральниці миють ганчірки для підлоги.

5. Все сміття з часу закриття вмивальні накопичується на кухні у великому обсязі, а звідти потім виноситься.

6. В туалеті замість передбачених на 35 кімнат 5 унітазів справними є лише 3, але й у них зламаний механізм зливу води.

7. Через дефекти дахового перекриття регулярно відбувається затоплення кімнат верхнього поверху.

Під час тривалих злив та на початку весни вода буквально ллється зі стелі, що може спричинити псування електричної проводки та пошкодження особистих речей студентів (в багатьох є комп’ютери).

8. На кухні бракує газових плит: з передбачених 12 конфорок (на 35 кімнат) діючими є лише 8.

9. На всі 5 поверхів гуртожитку передбачений (але зараз не діє) один душ.
В душовій кімнаті для хлопців замість передбачених 6 кранів працює лише 4, у дівчат — замість 7 працює 5 кранів (це приблизно на 400 чоловік!).

Всі ці факти добре відомі керівництву гуртожитку та студмістечка. За час літніх канікул не було вжито ніяких заходів для поліпшення ситуації. Наприклад, замість ремонтування підлоги у непрацюючій вмивальні, влітку відбулася не вкрай потрібна заміна старого покриття підлоги вздовж сходів на кахлі (!).

Очевидно, що керівництво студмістечка та гуртожитку неефективно виконують свої обов’язки. Наводимо кілька прикладів:

1. Кілька років тому, над гуртожитком повністю замінювали дах. Але виявилося, що новий дах протікає мабуть ще більше за старий. Крім цього, вода з даху біжіть чомусь не по ринвах, а по стінах будівлі, внаслідок чого стіни у кімнатах вогкі аж до третього поверху. Гроші витрачено чималі, але дах і надалі потребує ремонту.

2. За умов, коли в гуртожитку працює один душ, в якому бракує краників, в аварійному стані знаходяться всі туалети та вмивальні, в гуртожитку створено мало функціональну кімнату гігієни з євроремонтом та, навіть, біде (!). Ця кімната закрита на ключ, і користуватися нею можна — чомусь — лише дівчатам з дозволу чергової на вахті, в якої зберігаються ключі.

3. Заощадження води в гуртожитку здійснюється (за словами завідувачки) шляхом закриття душової три дні на тиждень. Але це лише створює додаткові перешкоди, і студенти все одно миються в необладнаних для того приміщеннях вмивалень і використовують ту саму воду. При цьому справжнє витрачання води відбувається через несправні зливні бачки унітазів, зламані крани у вмивальнях, кухнях, душових (є такі, що їх фізично неможливо закрити і вода ллється цілодобово).

Беручи до уваги все вищеназване, можна вважати, що нинішній стан цього гуртожитку становить небезпеку для життя і здоров'я близько 500 студентів, які мешкають в ньому (на 6–9 секціях).

Керівництво навчального закладу впродовж багатьох років відкладає ремонт гуртожитку, та пояснює це відсутністю бюджетних асигнувань від Міністерства освіти і науки. Ті кошти, які іноді виділяються на ремонт, не завжди використовуються ефективно. Наприклад, після повної заміни даху над гуртожитком виявилося, що навесні цей новий дах так само тече. Через таку експлуатацію стан будівлі невпинно погіршується, а умови проживання стають все нестерпнішими.

Також необхідно відзначити деякі особливості, які мають місце в гуртожитку:

1. На першому поверсі будівлі гуртожитку розміщені 5 барів-кафе зі спиртними напоями та гучною музикою; 5 магазинів різного профілю; 3 фаст-фуди; каса обміну валют; приватна хімчистка, косметичний салон. В одному з кафе просто неба під стіною гуртожитку на саморобному обладнанні готують навіть шашлики.

2. Деякі секції гуртожитку були відокремлені та використовуються для інших потреб (3 поверх 6-ї секції, 2 поверх 8-ї секції, 2 поверх 5-ї секції).

3. Постійно триває ущільнення забудови на територіях навколо гуртожитку. Зокрема, вже заблоковано під’їзди до подвір’я, утворюваного 5, 6 та 7 секціями будівлі.

4. У рамках створеного профілакторію «Політехнік» (займає частину 9-ї та 10-ту секції) діють кілька приватних стоматологічних кабінетів, платні косметичні процедури, платний медично-діагностичний центр.

При такій великій кількості приміщень, які здаються в оренду, мало які з вищеназваних закладів можна вважати корисними для студентів, а в самому гуртожитку немає ніяких приміщень для дозвілля чи відпочинку студентів.

Далі буде…

Черних Андрій, Координатор молодіжної громадської колегії при Голові Верховної Ради України gurtogitok@ukr.netBookmark and Share