Святкування 750-річчя Львову


Кожен, хто в цей час знаходився у місті перетворювався на безпосереднього учасника феєричного дійства.
Починаючи з суботнього ранку кожна хвилина дня була заповнена театралізованими дійствами, святковими концертами, спортивними заходами, фестивалями ковальського мистецтва, джазовою музикою, рицарськими турнірами та дитячими святами. Потрапити на кожен з цих заходів було не можливо, але на деякі все ж таки вдалося!
За день до початку святкування
Уранці 29 вересня я разом з десятьма студентами Кременчуцького державного політехнічного університету прибули на вокзал міста іменинника. На якому вже і без нас було досить людей. Здавалось цього дня усі поїзди з усіх куточків України прямували лише сюди. Тут ми побачили волонтерів, які допомагали приїжджим розселюватись. Пізніше ми дізналися, що по всьому місту їх близько сімсот. Одні стояли в інформаційних центрах, інші проводили екскурсії.
На вулицях міста можна було побачити лише розібрані сцени майже у всіх куточках міста та репетиції театральних вистав.
Мені цього вечора пощастило побувати в прес-центрі святкування 750-річчя Львову. Ось тут дійсно кипіла робота. Реєструвалися журналісти з усієї України, акредитувалося лише близько 450. Друкувалися прес-матеріали, готувалися прес-конференції. Близько одинадцяти вечора фотографи прес-центру почали приносити перші знімки святкових заходів. Мені навіть пощастило познайомитись з відомим львівським фотографом Олегом Огородником та побачити на знімках прес-конфенцію Федора Бондарчук та Леоніда Ярмольника.
Близько третьої години ночі відбулася генеральна репетиція світлового шоу Герта Гофа.

Театральний фестиваль „Золотий лев”
Однією з найяскравіших подій, яка відбулася у дні святкування 750-річчя Львову, і на яку мені пощастило потрапити – Міжнародний театральний фестиваль „Золотий лев”. На центральній вулиці на гідравлічних ходулях просто неба показував своє шоу неординарний французький колектив „Кулермеханік”. Натовп зібрався моментально, не кожен день побачиш театр на вулиці, а особливо в дивних костюмах і на ходулях.
Також учасниками „Золотого лева” були театри з Польщі, Чехії, Австрії та Росії, зокрема всесвітньо відомий люблінський театр „Провізоріум”, який привіз п’єсу за Гомбровичем, та чеський „Контіноу”, автори якого працюють на трапеціях у повітрі.

Міжнародний фестиваль ретро-автомобілів
З самого суботнього ранку площа Адама Міцкевича перетворилась на справжній спортивний музей. Разом із ювілеєм Львова святкував своє сороковий день народження перший легковий автомобіль „Горбатий запорожець”.
На площі можна було побачити близько 20-30 антикварних машин з України, Польщі та Німеччини та тюбінгових моделей „Запорожців” моделі ЗАЗ-965. Під час виставково-показового ретро-шоу всі водії були одягнені в костюми часів виготовлення автомобілів.
Не забули організатори і про дітей. Для них проводились конкурси із знання Правил вуличного руху. Переможці отримали безкоштовні квитки на виставу Львівського лялькового театру на спеціалізовану виставу „Пригоди Робокопа”.

Свято стародавньої культури „Львів стародавній”
З 30 вересня по 1 жовтня у Львові відбувся перший міжнародний фестиваль середньовічної культури „Львів стародавній”. Головною подією фестивалю став лицарський турнір – яскраве видовище, що після тривалого забуття отримало у сучасній Європі своє друге народження. Його учасниками стали представники численних клубів історичної реконструкції – як українських, так і російських, білоруських, польських та угорських. У рамках фестивалю відбулися концерти музичних гуртів, що виконують музику часів Середньовіччя.
Увазі гостей були представлені середньовічні, східні та ірландські танці, що їх продемонстрували танцювальні колективи – „Схід” з Харкова та „Буфони” з Сімферополя, а також гості з-за кордону – ансамбль старовинного танцю „Віланелла” з Санки-Петербургу і колектив „Бас Данс” з Мінську.

Світлове шоу Герта Гофа
Герт Гоф – людина унікальної професії. У Німеччині вона називається Lichtkunstler, дослівно „художник по світлу”. Гоф – це художник, який використовує світло як основний матеріал для своїх робіт. Із цього ефемерного, віртуального матеріалу Герт Гоф створює твори такого масштабу, який може вразити будь-кого.
Починаючи з сьомої години вечора одночасно на двох великих сценах у різних кінцях міста почався святковий концерт із відомими зірками України. Я була на концерті біля Оперного театру, саме після якого мало відбутися грандіозне шоу. Навіть пощастило потрапити в середину натовпу, який зосереджувався біля сцени. Розважали натовп гурти „Мері” та „ТАЛІТА КУМ” і звісно переможниця „Євробачення-2004” Руслана.
Світлове шоу затрималось майже на годину, але це не змусило натовп розійтися.
Стоячи у середині натовпу, відчуваючи як тебе періодично похитують то вліво то вправо, чуючи акорди музики, які співпадають з кожним рухом світла, розумієш як тобі пощастило саме в цей момент бути тут. В Україні подібне шоу вперше, по різним чуткам воно коштує близько мільйону гривень. Хто знає, коли таке дійство повториться знову, може на 800-річчя Львову, чи на 500-річчя Кременчуку!!!


Bookmark and Share