На Дніпропетровщині відбулося свято національних бойових мистецтв України


Історична святиня Дніпропетровщини – залишки фортеці Кодак щороку на Покрову приймає козачат. Саме тут юнаків посвячують у козаки. Вони клянуться бути справжніми воїнами з чистою душею та чистим серцем, здатними у будь-яку мить стати на захист свого народу.

Геннадій Поляков, керівник школи "Спас-штурм":
- Нещодавно я с хлопцями розмовляв для чого вони взагалі тренуються і дуже приємно чути від них, що більшість з них каже про те що вони готові стати на захист своїх друзів, своїх рідних. Мені це дуже приємно і важливо.

За давніми легендами, Спас – це особливий стан людини, яка в будь – якій ситуації здатна вижити й захистити рідну землю. Юнаки, щоб цей особливий стан відчути, мали пройти неабияку фізичну підготовку.

Діти:
- Ко мне там приставали в школе, я там отбивался и всё-такое.
- Я був якось у таборі, так там один хлопчик ображав дівчину. Я підійшов до нього кажу, чого ти її ображаєш? Він сказав: ну, просто так. Я йому сказав, тоді відійди. Він не захотів та я його дуже сильно вдарив.

Поте Спас – не лише бойове мистецтво, а й пізнання традицій та світогляду козацтва.

Ірина Герліванова, диреткор клубу "Штурм":
- Если мы будем приучать детей своим традициям, знать свои традиции, тогда мы сможем и гордиться нашими детьми и нашим будущим.

Нині серед учнів школи вже багато переможців першостей України зізмагань різного рівня, але головне їхнє завдання на сьогодні - відродити історичну спадщину, взяти під особливе піклування козацьку фортецю та козацьке кладовище, яке розташоване поряд з нею.Bookmark and Share