Гузь: бути лідером – це брати на себе сміливість вести за собою


- Пане Ігоре, які, умовно кажучи, програма-максимум і програма-мінімум вашої організації?

- Наше завдання залучити маси молоді до активної громадсько-політичної діяльності на захист української нації та української держави. Другим ми ставимо питання налагодження в державі ефективного патріотичного виховання. Зараз створюємо центри патріотичного виховання в різних областях та районах.

Окрім того, у нас є ширші міжнародні програми. Маємо концепцію балто-чорноморської співпраці як альтернативи російського напрямку і, можливо, частково напрямку співпраці з Європейським Союзом. Гадаємо, що серед країн балто-чорноморського регіону, куди можна зарахувати і Білорусь, і Прибалтику, і Польщу, і Молдову, Україна могла б бути певним політичним гегемоном.

Ми ставимо завдання знайти в цих країнах молодіжні партнерські організації. Сьогодні нашими партнерами вже є "Молодий фронт" у Білорусі та молоді консерватори в Литві. Працюємо з молодіжними організаціями Польщі та Молдови щодо підписання угод про співпрацю, шукаємо таких організацій в інших країнах. Будемо намагатится створити інституцію, яка зможе на молодіжному рівні пропагувати співпрацю в рамках балто-чорноморського регіону.

- "Національний альянс" продовжує експортувати демократію в Білорусію?

- На сьогодні 13 найактивніших наших членів депортовані з Білорусії, їм заборонений в'їзд у цю країну. Зокрема, я не маю права ще чотири роки в'їжджати на територію Білорусії. Ми вважаємо це незаконним і неправильним і тому зараз будемо звертатися до міністра зовнішніх справ України Бориса Івановича Тарасюка, щоб поставити питання нашу депортацію і перед українсььким урядом, і перед Верховною Радою.

А що стосується експорту революції, то — так, будемо продовжувати. Буквально нещодавно був проведений табір для 70 білорусів в Україні, де ми намагалися ефективно поділитися досвідом боротьби з диктатурою. І вже маємо оцінку білоруського КГБ наших дій. Вона є жорстка, але ми продовжуємо роботу в цьому напрямку.

- Скільки членів налічує ваша організація?

- Після Помаранчевої революції нас було близько тисячі, а зараз — близько 500. Мало це чи багато, але це реальна цифра і це реальні люди, які працюють. Найпотужніші осередки "Національного альянсу" в Рівному, Луцьку, Івано-Франківську. На Сході у нас є окремі оплоти — в Черкасах, Полтаві та Кривому Розі, але є й області, в яких на сьогодні немає осередків.

- Нещодавно в Івано-Франківську ви спільно з "Порою" і "Свободою" провели акцію "Національна мобілізація". Чи передбачає ця співпраця в кінцевому підсумку злиття в єдину політичну силу?

- В перспективі це було б добре, але наразі про це важко говорити. Ми можемо діяти в структурі якоїсь партії як молодіжна громадська організація, — це ж не забороняється. Ми симпатизуємо як "Свободі", так і "Порі". Більше того, на минулих виборах у нас не було централізованої підтримки якоїсь конкретної політичної сили. Ми офіційно заявили про спектр політичних партій, яким, на наш погляд, слід було б віддати свої голоси. В різних регіонах наші організації співпрацювали з різними політичними партіями, і, до речі, члени "Національного альянсу" є членами і керівниками регіональних структур різних політичних партій. Я — позапартійний, але вважаю, що це цілком нормально.

А що стосується об'єднання "Пори" і "Свободи", то, якщо копнути глибше, між ними є ряд суттєвих розбіжностей, частково ідеологічних. Та якби так сталося, що вони об'єдналися, це було б тільки на користь Україні.

- А чи, на вашу думку, на користь Україні останні пертурбації у політичних верхах? Які настрої панують в "Національному альянсі" після, м'яко кажучи, дивного поєднання частини помаранчевої та біло-голубої команд?

- Ми не заражені песимізмом ситуації, яка виникла між Ющенком і Януковичем та призначенням останнього прем'єр-міністром. Ми знали, що можемо очікувати від "помаранчевих" таких кроків, зокрема — зради Олександра Мороза. Тому ми не особливо розчаровані ні в цих політиках, ні в політичній ситуації в Україні.

Мені здається, що Україна піде тим шляхом, яким її спробують повести представники Партії регіонів. Якщо ці люди зрозуміють, що іншого шляху, як "Україна — понад усе" немає, якщо вони спробують поставити на перше місце національні, а не олігархічні чи особисті інтереси, ми маємо шанс єднати Україну. А це вони заявляли, підписуючи Універсал національної єдності.
Якщо ж, підписавши Універсал, вони заявлятимуть, що російська мова повинна стати другою державною, що потрібно обмежити права Президента, будуть пропагувати федералізацію тощо, то це вестиме до майбутньої нової боротьби. Хто в цій боротьбі виграє — мені важко сказати, хоча я сподіваюся, що проукраїнські сили.

- "Національний альянс" готовий до нової боротьби?

- Наша організація постійно проводить вишкіл власного членства, зокрема, таборовий. Останній наш всеукраїнський табір "Легіонер-2006" проводився на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей. Було близько сотні учасників з 11 регіонів України. На цих вишколах ми готуємо нашу молодь не тільки до роздачі листівок чи виступів на аудиторію, ми готуємо до певних реальних дій в захисті нашої держави. Якими можуть бути ці дії — чи знову стояння в наметах цілу зиму, чи щось інше — сказати важко. Але ми пропагуємо нормальний революційний дух і готовність людей жертвувати в ім'я держави.

Тарас Ткачук, "Галицький кореспондент"

Довідка від МП
Гузь Ігор Володимирович
Народився 11 січня 1982 року, у м. Луцьк.
З 2005 р. - голова ВМГО "Національний Альянс".
Нагороджений подякою Київської міськадміністрації.
Bookmark and Share