Верховній Раді нагадали про необхідність забезпечити молодь житлом


Відповідний проект постанови Верховної Ради про прийняття його за основу і наступній доробці з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи зареєстрований вчора.

Автором законопроекту виступив Є.Філіндаш. Він пропонує закріпити права позичальників і умови надання кредитів, а також створити Державний фонд молодіжного житлового кредитування, повноваження якого будуть полягати в розробці і реалізації державної політики в сфері забезпечення молоді житлом шляхом акумулювання засобів державного і місцевого бюджетів, коштів від юридичних і фізичних осіб, коштів забудовників, громадських організацій, кредитних союзів і банків, позабюджетних коштів. Ці кошти повинні направлятися на виконання Державної програми забезпечення молоді житлом, інших програм забезпечення житлом молодих громадян України і розробку нових фінансово-кредитних програм для вирішення житлових проблем молоді шляхом застосування механізму надання довгострокових державних кредитів і цільових адресних субсидій і кредитів за рахунок інших джерел фінансування на будівництво (реконструкцію) і придбання житла і т.п.

Слід зазначити, що за минулий місяць соціаліст Є.Філіндаш зареєстрував у Верховній Раді цілий ряд законопроектів, що стосуються питання житлових умов молоді. Серед них - законопроект "Про внесення змін у Закон України "Про сприяння соціальному становленню і розвитку молоді в Україні" (щодо удосконалення державної молодіжної політики)", що передбачає надання молодим родинам цільових адресних субсидій за кредитами, які отримані ними в комерційних банках на будівництво (реконструкцію) або придбання житла, а також забезпечення молодих родин новопобудованим житлом на земельних ділянках, виділених для молодіжного житлового будівництва шляхом упровадження спеціальних житло-накопичувальних депозитних рахунків у комерційних банках. Народний обранець вважає, що дані механізми створять умови для залучення позабюджетних джерел фінансування будівництва житла для молоді. Крім того, він запропонував Верховній Раді законопроект "Про Державний фонд сприяння соціальному становленню і розвитку молоді в Україні".

Згідно з даними Є.Філіндаша, сьогодні 1,4 млн. українських родин стоять у черзі на одержання житла, але тільки 30 тис. родин щороку стають власниками нового житла. При цьому тільки 10% наших громадян здатні виконувати зобов'язання за комерційними іпотечними кредитами.

Bookmark and Share

Сервис центр lenovo - контактная информация сервисного центра lenovo lenovo.msk.ru.