Тернопільські викладачі стурбовані ймовірністю вилучення з навчальних програм ВНЗ дисципліни “Історія України”


Викладачі стурбовані тим, що у наукових та педагогічних колах ширяться чутки щодо вилучення з навчальних програм ВНЗ дисципліни “Історія України”. У зв’язку з цим, викладачі наголосили: нині у навчально-виховному процесі саме через вивчення історії України повинна широко пропагуватися українська національна та державницька ідея, особливості державотворчих процесів на українських землях.
Відтак, педагоги запропонували створити комісію з досвідчених викладачів історії України і підготувати проект нової програми з історії України для студентів неісторичних спеціальностей.
Наступна пропозиція науковців – організація конкурсу на кращий підручник (посібник) з історії України для студентів вищих навчальних закладів.
Іван Стойко зазначив, що порушена проблема є актуальною і важливою для всього суспільства. Він підтримав ідею науковців щодо організації Всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченої стану, проблемам і перспективам викладання історії України у ВНЗ держави, запропонувавши провести це наукове зібрання у Тернополі.


Bookmark and Share