Міліція Казахстану порушує права молоді


У тексті звертання говориться про випадки порушень прав людини співробітниками правоохоронних органів. Наведено приклади, коли огляд проводиться під час відсутності понятих, не дотримуються правила обшуку, застосовується груба сила у відношенні громадян, що не робить опору.

Активісти молодіжних рухів "Жас Отан", "Вибір молодих", Альянс студентів Казахстану, молодіжний парламент і інших заявили, що самі сталі свідками подібного безцеремонного поводження в нічних клубах Алмати й Астани. Своєю заявою вони закликають правоохоронні органи країни діяти в рамках закону і не підривати авторитет поліції.

Танірберген Бердонгаров, депутат мажиліса парламенту РК:

- Наскільки я знаю, ті перевірки, що зараз йдуть - вони йдуть з наявністю санкцій. Відпрацьовуючи оперативну інформацію, вони проходять у нічний клуб. Що входить у їхні владні повноваження: вони мають повне право проводити огляд за підозрою. Тобто якщо людина поводиться неадекватно, її зовнішність, поведінка говорять про те, що ця людина знаходиться під впливом наркотичних елементів. Співробітники мають можливість затримати цю людину, але будь-який огляд необхідно проводити в присутності понятих. Друге - огляд жінок проводиться співробітниками жіночої статі. По-третє, вони не мають можливості, не мають права застосовувати силу у відношенні людини, якщо ця людина не робить їм опору.

Аліна Хаматдинова, співголова громадського об'єднання "Вибір молодих":

- Ми повинні діяти в рамках закону, є таке гарне казахське прислів'я - шаш червоне десе, бас алады ("сказав підстригти - відстригли голову") от це саме про цю ситуацію. Ми звертаємося до всіх державних органів. Соромно говорити правоохоронним органам про те, що вони порушують процесуальне законодавство.

Bookmark and Share