Студенти інтегрують Україну до Європи


Говорить Тетяна Хома, член виконавчого комітету ESIB і голова делегації в Україні: „Метою нашого візиту була оцінка рівня студентського самоврядування в Україні на всіх його рівнях. Для цього ми спілкувались з цілим рядом студентських та молодіжних організацій, представниками профільних міністерств, ректорами вищих навчальних закладів України. Всі наші дослідження та оцінки ми внесемо до звіту – документу, на основі якого на наступному засіданні Board Meeting (вищого керівного органу) буде розглядатися питання про інтеграцію Всеукраїнської студентської Ради до ESIB. Нічого конкретного зараз сказати не можу, але результатами візиту ми загалом задоволені”.
В рамках програми прийому делегації сім представників ESIB (із Білорусії, Польщі, Норвегії та Німеччини) відвідали VII засідання Колегії Всеукраїнської студентської ради, зустрілися із заступником Міністра освіти і науки України Степком М.Ф., поспілкувалися із ректорами провідних вищих навчальних закладів України та з представниками органів студентського самоврядування міст Харкова, Львова, Рівного та Києва.

„ESIB – потужна європейська організація, присутність України в якій відкрила б українським студентам безперешкодний шлях до можливостей навчатись та працювати у найкращих європейських університетах, значно вплинула б на темпи та якість впровадження Болонського процесу в Україні, допомогла б зрозуміти переваги та унікальність української системи вищої освіти. Але незалежно від рішення ESIB, Всеукраїнська студентська рада й надалі ставитиме на перше місце інтереси українського студентства. Захист цих інтересів був, є і залишається пріоритетним напрямком діяльності ВСР як студентської організації” – запевняє Володимир Шемаєв, керівник Секретаріату Всеукраїнської студентської ради.

ESIB - парасолькова організація сорока п’яти національних студентських об’єднань з тридцяти чотирьох країн, що представляє більше десяти мільйонів студентів. Метою візиту була оцінка рівня студентського самоврядування в Україні на всіх його рівнях, співпраці студентських організацій з урядовими та неурядовими структурами, адміністрацією вищих навчальних закладів, а також іншими організаціями, що мають пряме або безпосереднє відношення до освіти та студентського життя загалом.
Bookmark and Share