Петро Олійник: медведчуківські молодчики били нас, депутатів-«нашоукраїнців», ... Вони покалічили близько сорока наших агітаторів-студентів; били їх між ноги, стріляли з автоматів над головами, по-звірячому знущалися... Такого не пробачать організаторам


— Зараз ніби нарешті почала вирішуватись багаторічна проблема з упорядкуванням на Личаківському кладовищі у Львові так званого «Цвинтаря орлят», де поховані польські вояки, і, відповідно, поховань українських вояків у Польщі. Як вдається досягти компромісу у цій болючій для обох сторін темі?

— Як на мене, то головною причиною неузгодження сторін була, передусім, відсутність будь-яких протоколів цих перемовин. Були просто розмови, від яких, зрозуміло, один крок до перекручень і фальсифікацій. До того ж із нашого боку не було єдиної, чітко визначеної переговорної структури. То виступав Держкомітет із будівництва та архітектури України, то Львівська міськрада, то ще хтось. А поляків від самого початку переговорів і дотепер представляє уповноважений, пан Анжей Пшевозняк, який володіє повним обсягом інформації на цю тему.

На щастя, у цей процес втрутився наш Президент. Нині визначено, хто з українського боку веде переговори, кожна зустріч сторін протоколюється. Систематично відбуваються наради у держсекретаря Олександра Зінченка, досягнуто кілька узгоджених рішень. Кінцевим документом буде указ Президента про впорядкування поховань іноземних вояків на наших територіях і перепоховання в Україні останків національних героїв, які зараз у Польщі та інших країнах Європи. Визначено навіть терміни: червень—липень цього року. Віктор Ющенко взяв це під свій особистий контроль.

— Як ви оцінюєте дії нової опозиції, зокрема ті, котрі вона називає «боротьбою з політичними переслідуваннями»?

— Я оцінюю їх однозначно, бо дуже добре знаю, що творили представники нинішньої опозиції за старої влади. Зокрема, на виборах мера Мукачева та на президентських виборах минулоріч. Зараз ми бачимо цинічні спроби перевести увагу суспільства з їхніх злочинних дій, які зараз розслідують органи правопорядку, на популістські розпатякування про переслідування політичних опонентів.

Те, що під час виборів міського голови Мукачева медведчуківські молодчики били нас, депутатів-«нашоукраїнців», — дрібниці у порівнянні з тим, що виробляли бандити сумнозвісного Паульо, підпорядковані Різаку, під час президентської кампанії в Ужгороді. Вони покалічили близько сорока наших агітаторів-студентів; били їх між ноги, стріляли з автоматів над головами, по-звірячому знущалися... Такого не пробачать організаторам і виконавцям цих злочинів ні нова влада, ні батьки дітей, ні будь-яка нормальна людина.

Щодо «політичних переслідувань» на Львівщині, то наведу хоча б такий приклад. Мені відомо, скільки комерційних структур від СДПУ(о) ведуть у Львові великий бізнес, зокрема, в будівництві. Але їх не перевіряють щотижня контролюючі органи, як це було раніше з підприємцями, що симпатизували «Нашій Україні», ніхто не заважає їм працювати, якщо вони діють у межах закону. А ті, хто його порушив, чи то раніше, чи тепер, обов’язково будуть відповідати. Це потрібно для всіх людей, аби вони знали, що зло буде покаране. А для нинішніх можновладців — особливо. Щоб у них навіть думки не було, що можна порушити закон.

Розмовляв Юрій ЗИЛЮК, "УМ"

Bookmark and Share