Філіпенко: громадська діяльність дає платформу для самореалізації:


- Розкажіть, будь ласка, про діяльність та основні напрямки роботи Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молоді демократи», яку Ви очолюєте.

- Основною метою ВМГО «Молоді демократи» є консолідація молоді навколо хвилюючих і актуальних проблем сьогодення. Одним з найважливіших завдань організації ми вважаємо залучення широких верств молоді до участі в суспільно-політичному житті України та сприяння підвищенню громадської активності молодих людей. Наша організація працює з молоддю в різних напрямках, залежно від інтересів. Зокрема, проводить тренінги з працевлаштування, оздоровлення та проведення цікавого дозвілля. МОДЕМ бере участь у формуванні та реалізації загальнодержавних та міжнародних молодіжних програм, створенні громадських інституцій, що сприяють соціалізації, професіоналізації та зростанню духовності молоді України.

- Улітку Ви проводили певні заходи за участю молоді?

- Так. Звичайно. Цього літа ми проводили акцію етнографічного напрямку, під гаслом “Мальовнича Україна”, спрямовану на популяризацію зеленого туризму в Україні. В цьому заході взяли участь активісти Миколаївської, Вінницької та Кіровоградської організації «Молоді демократи». Турпохід пролягав по території Кіровоградської та Миколаївської області по течії річки Південний Буг з кінцевим пунктом Побужський природний заповідник с.Мігея. Саме в цих місцях дивовижні мальовничі краєвиди,тектонічні розломи,каскади, пороги Південного Бугу. Учасники отримали масу задоволення та вражень. Під час заходу молодь знайомилася з цінностями нашої країни, традиціями й звичаями та дізнавались про історичні факти козацької епохи.

- Плануєте реалізовувати ще якісь заходи? І якого саме напрямку?

- На найближче майбутнє в наших планах є реалізація проекту «Вітрина професій», що проходить за підтримки Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Поки що цей проект в стадії реалізації, але ми вже маємо чимало напрацювань у данному напрямку, підготували методичні матеріали та електронні версії. Думаю, вже скоро «Вітрина професій» зможе допомагати молоді у правильному виборі майбутньої професії.- Що на Вашу думку є найбільш резонансною проблемою молодіжної політики на даний час?

- Я вважаю, що зараз ситуація в молодіжній політиці досить таки вирівнюється і Мінмолодьспорт робить для цього все можливе. Проте такі проблеми молодіжного руху, як надмірна заполітизованість та роздрібненість все ще лишаються основними.

- З чого розпочинали свою діяльність у молодіжному напрямку?

- У студентському віці у мене відбулася певна переоцінка цінностей і я зрозумів, що громадська діяльність дає платформу для самореалізації. Коли я це усвідомив, то згуртував навколо себе групу однодумців, з якими і почав громадсько-політичну діяльність у Кіроворгадській громадській організації «Молоді Демократи». Ми гучно про себе заявили такими заходами, як «Трудові десанти» по впорядкуванню і благоустрою пам’яток.Пізніше почали організацію культурних програм, проведення круглих столів,спортивних змагань та акції для повнолітніх - урочисте вручення паспортів. А далі все пішло по-наростаючій. Так, на даний час я займаю посаду в.о. голови ВМГО «Молоді демократи».

- Захоплення нумізматикою та предметами старовини, як я розумію відіграли свою роль…

- Так, я бачу пані Наталія, Ви добре проінформовані. Дійсно моє захоплення предметами старовини відіграло певну роль у громадській діяльності. Я вважаю, що кожна людина повинна до цього долучатися, адже це наша історія і нам належить її берегти.- Яка найцінніша для Вас річ з колекції?

- Для колекціонера кожна - річ унікальна. Хоча шедеврів у мене й нема, проте найцінніша для мене річ це шкатулка, яка датується 1865 роком і належить придворному майстру царської сім’ї.

- Кредо МОДЕМу «Молодість - це прекрасно». Що на Вашу думку потрібно робити молоді, щоб не піти хибним шляхом і «не загубити» свої молоді роки? Оскільки, часто це стає неабиякою проблемою.

- Молодість потрібно використовувати, проте правильно використовувати. Молодь - це рушійна сила. Потрібно розуміти, що це найцінніші роки нашого життя, коли ми творимо своє майбутнє. Саме в цьому віці будується фундамент майбутнього. Це час звершень, час досягнень. Не губіть його!

- Й на завершення розмови, традиційне запитання від МП Ваші побажання молоді України.

- НЕ ЗУПИНЯЙТЕСЯ на досягнутому. Впевнено йдіть до поставлених цілей!

Довідка від МП

Філіпенко Володимир Іванович

Народився 20 лютого 1977 року у м. Кіровоград.

Має дві вищі освіти: Кіровоградський педагогічний університет та Інститут міжнародних відносин при КНУ ім. Тараса Шевченка.

З 2000 року - голова Маловисківської районної організації ВМГО «Молоді демократи».
2002р.-голова Кіровоградської обласної організації.
У 2003 р. - увійшов до Секретаріату МОДЕМу.
З 2005 р. - голова ВМГО «Молоді демократи».

Захоплення: нумізматика, предмети старовини.
Bookmark and Share