Українські студенти страждають від корупції в гуртожитках


Про це на прес-конференції повідомив представник громадянської мережі "Опора" в Рівному Андрій Токарський.

За його словами, нинішнього року з несправедливим ставленням довелося зіштовхнутися рівненським студентам, які 29 серпня, прийшовши на поселення в гуртожиток, дізналися, що для них місця не передбачено. "Сказали - шукайте собі місця. Студенти, не знаючи що робити, шукали допомоги і звернулися до одного представника нашої організації. Ми того ж дня зайнялися вирішенням цієї проблеми. Почалися акції протесту... після чого відразу відреагували і місця відразу ж з'явилися", - розповів А.Токарський. Представник "Опори" підкреслив, що положення чи статути, що діють в гуртожитках, "професійно приховуються від студентів" і не гарантують їм "людського життя".

За даними "Опори", часто основою для корупції стає недостатня кількість місць у студентських гуртожитках. Представники громадянської організації повідомляють, що для того, щоб звільнити місця для "потрібних людей", адміністрація "тисне" на жителів гуртожитків, а "парою формальних доган виправдовують виселення". В "Опорі" відзначають, що час від часу "маніпуляції з місцями і збиранням коштів на ремонти супроводжуються погрозами і залякуванням".

Столичні студенти також зіштовхуються з корупцією і зловживаннями з боку адміністрацій. Так, за словами студента Київського національного університету їм. Т.Г.Шевченка Сергія Кутнія, на початку цього навчального року студентам були роздані листи з повідомленням про відшкодування матеріальних збитків, при цьому нікому не пояснили, який збитки компенсуватиметься. "Ці дії супроводжувалися словами, що коли ми не заплатимо впродовж доби, то наступного дня на раді дирекції студмістечка стоятиме питання про наше виселення... Ми організували збір підписів про те, що не платитимемо, поки нам не пояснять, за що ми платитимемо... Потім стало відомо, що кошти збираються для ремонту блоків в гуртожитку", - зазначив С.Кутній.

За його словами, у роботі адміністрацій студентських містечок існують значні недоліки. При цьому права студентів практично не захищені: для виселення із гуртожитку досить догани "будь-якого представника керівного ланки".Bookmark and Share