Неурядові організації просять про «помаранчеві крила»


Керівники низки неурядових організацій звертаються до Президента Віктора Ющенка з відкритим листом щодо підтримки всеукраїнської громадської кампанії під гаслом «Неурядовим організаціям - «помаранчеві крила». Текст відкритого листа оприлюднив директор фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів.

Кучерів, зокрема, відзначив, що метою такої ініціативи є налагодження ефективної співпраці держави і громадянського суспільства. Він також повідомив, що сьогодні неурядові організації, яких в Україні приблизно 40 тисяч, об’єднують 12% населення. За його словами, ці організації стали однією з визначальних діючих сил Помаранчевої революції і сьогодні мають високі очікування щодо дій нової влади.

Директор фонду відзначив, що, на думку керівників громадських організацій, вирішальну роль у процесі налагодження такої взаємодії повинен зіграти Президент України, який, за його словами, має виступити з відповідними законодавчими ініціативами, спрямованими на підтримання таких організацій.

Крім того, автори відкритого листа просять Президента розглянути проект концепції взаємодії держави і громадянського суспільства, який розроблений низкою громадських організацій при співпраці з Секретаріатом Президента України. Вказана концепція, зокрема, передбачає визначення принципів, на яких повинна будуватися співпраця органів влади й інститутів громадянського суспільства; створення ефективних методів підтримання діяльності таких інститутів. У проекті концепції також наголошується, що основи партнерства між державою і громадянським суспільством формуються, зокрема, з метою розвитку громадянської ініціативи і участі громадян в управлінні державними справами.

У документі наголошується, що співпраця органів публічної влади і громадянського суспільства повинна грунтуватися на принципах громадянської активності, партнерства, відвертості, відповідальності, політичної незалежності, запобігання корупції та ін.

У документі також підкреслюється, що громадські організації повинні ініціювати обговорення важливих суспільно-політичних питань і привертати громадян до такого обговорення; проводити публічні обговорення актів органів публічної влади із залученням громадськості, а також проводити публічні дискусії щодо змісту соціальних і освітніх проектів. За словами Кучеріва, існує попередня домовленість із Президентом України щодо підтримки таких ініціатив.

Крім того, як повідомив під час прес-конференції голова Комітету виборців України Ігор Попов, сьогодні відкритий лист буде переданий до Секретаріату Президента. Попов також вважає, що апофеозом обговорення цього питання може стати проведення форуму громадських організацій, який, за його словами, може відбутися вже в середині червня.

Вищезгаданий лист до Президента України підписали керівники Інституту громадянського суспільства, Центру політико-правових реформ, Міжнародного інституту перспективних досліджень, Комітету виборців, Всеукраїнського об’єднання «Пора» і фонду «Демократичні ініціативи». При цьому автори листа відзначили, що документ є відкритим для підписання іншими громадськими організаціями.

Bookmark and Share