Молодь: ініціює створення „Чорного списку" членів Народної партії


Заява Молодіжного Націоналістичного Конгресу з приводу початку кампанії спекуляцій та дискредитації голови організації Олега Медуниці

Більшість представників організованого націоналістичного руху України ще до початку виборчої кампанії 2004 року прийняли рішення докласти усіх зусиль для перемоги демократичної опозиції, для перемоги Віктора Ющенка. Наша організація, як провідна молодіжна націоналістична сила, виступила одним із засновників громадянської кампанії „Чиста Україна" - саме наші обласні організації втілювали кампанію на місцях. Крім того, в Сумах МНК виступив одним з ініціаторів і організаторів студентського повстання - передвісника „Помаранчевої революції" - ще у травні 2004 року. Зі зрозумілих причин ми не афішували безпосередню участь і у „Чистій Україні", і під час діяльності Студентського спротиву у Сумах, і в організації структур охорони і забезпечення порядку під час масових акцій, і в діяльності „штабу революції" - Українському домі. Бо перемогу української справи ми ставили понад вузькоорганізаційний рекламний інтерес. Ми ніколи не спекулювали тим, що саме члени нашої організації були комендантами наметового містечка у мукачівських подіях квітня 2004 року. Саме наша організація опинилася поміж двох горнил, коли у звіті тодішнього заступника голови СБУ п. Дріжчаного у Верховній Раді ми були зображені як сотні бойовиків (можливо тому що своєю кров`ю оросили виборчі дільниці Мукачевого Дмитро Харьков і Василь Бенчак, які рятували бюлетені від місцевих бандитів). Або ж на столи обласних керівників штабів „Нашої України" лягали томи оперативної інформації про мілітаризовану сутність МНК, щоб не допустити участі авторитетних активістів організації у виборчому процесі. І без потреби не згадуємо того, коли наших відвозили до слідчих ізоляторів з мішками на голові, і коли стріляла охорона ВУЗів по агітаторах під час студентських акцій протесу у Сумах і Запоріжжі. Ми все це пройшли і ніколи не переходили межі закону.

Багато де в Україні знають про нашу діяльність і результати нашої праці, тому і нема кому „кинути в нас камінь", звинувачуючи нас в нещирості наших дій.

Після ж приходу до влади демократичної опозиції одразу ж заворушились представники старої „кучмівської" еліти, які зрозуміли, що їм доведеться відповідати за скоєні ними злочини, а багато з них можуть втратити „теплі місця". Тим більше, коли цей функціонер чи клерк мешкає, або ще працює в Сумській області, де на високій посаді заступника голови облдержадміністрації працює Олег Медуниця, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Як себе мають почувати вже згадані представники регіональної еліти, коли на їх безхмарну долю впливає людина, яка не в штабах і кабінетах, а на власному життєвому досвіді відчула всі „переваги" колишнього режиму.

Далеко не всім в Сумській області та у Києві сподобалось призначення „неручного" представника націоналістичного руху на відповідальну посаду, який намагається втілювати демократичні принципи та не допустити повторення подій осені 2004 року. Бо для нас є аксіомою, коли справедливість і принциповість є ознакою особистісної моральної норми.

Класичним зразком спекуляції демократичними нормами та інструментами публічної політики стало 18 травня 2005 року, коли представники колишньої парламентської більшості, учасники блоку „За єдину Україну!", з трибуни Верховної Ради України оприлюднили заяву щодо діяльності заступника голови Сумської ОДА Олега Медуниці. Озвучив заяву керівник фракції Народної партії України Ігор Єремєєв. Він звинуватив учасника студентського голодування на граніті 1990 року Олега Медуницю у „прагненні встановити тотальний контроль за діяльністю однієї з найбільш впливових і перспективних політичних сил", „застосуванні адміністративного ресурсу, методів тиску, шантажу", навів порівняння із розстріляним XVII з`їздом ВКП(б). Також пан Єремєєв попросив вважати заяву офіційним запитом до Президента та Генерального Прокурора України. Керуючись цим же принципом та знанням історії можна було навести і порівняння з подіями на з`їзді соціал-національних штурмових загонів ШГШ Рема, коли делегати були розстріляні за наказом Адольфа Гітлера. Складається відчуття, що демократичні свободи - це або фарс, або цинізм...

Нагадаємо, що теперішній голова НПУ Володимир Литвин - фігурант плівок Мельниченка у справі Гонгадзе, лідер блока „За єдину Україну!" на парламентських виборах 2002 року. Тепер же Народна партія розпочала збір даних про членів партії, звільнених з керівних посад у органах місцевої та державної влади після „Помаранчевої революції".

Продовженням потоку брехні на Голову МНК став лист головного редактора газети „Сумщина" Юрія Фадєєва до керівництва Сумської області. У листі він звинуватив Олега Медуницю у ксенофобії, проведенні планомірної та продуманої кампанії проти Фадєєва, яка має на меті психологічно та адміністративно тиснути на журналіста. Наводячи у своєму листі абсолютно брехливі факти та звинувачення, пан Фадєєв намагається „втримати крісло", яке він отримав за колишнього губернатора Сумщини В.Щербаня, що перебуває у кримінальному розшуку та переховується у Росії. Зокрема, одним з „доказів" тиску на себе, Фадєєв називає публікацію у газеті заяви Народної партії, про яку ми згадували раніше.

Намагаючись перекручувати факти та виставляти дотримання закону і виконання службових обов`язків як „факт тиску" та „адміністративні методи", деякі політичні середовища хочуть не тільки подовжити своє політичне існування та розрекламувати свою „позиційність" перед парламентськими виборами 2006 року. Найзручнішим для себе методом боротьби за вплив на державні посади вони обрали обстоювання демократичних принципів у сучасній інтерпретації, оскільки розуміння демократії за часів Кучми-Януковича у згаданої політичної сили було дещо інше. Найзручнішими опонентами для політичної війни були обрані українські націоналісти, яких десятиліттями оббріхував спочатку комуністичний, а потім і пострадянські режими в Україні. Ми свідомі того, що у деякої частини населення східних та південних областей ще не зруйновані хибні стереотипи про український націоналізм, і „народники" хочуть заробити політичні дивіденди на свідомій провокації та існуючих міфах.

Молодіжний Націоналістичний Конгрес заявляє, що усіма законними методами буде захищати честь і гідність організації та нашого Голови. Ми готові дати гідну відсіч будь-якій політичній силі в Україні, якщо вона діятиме проти Української Держави та українського націоналістичного руху. Ми заявляємо, що політичні перевертні не зможуть дискредитувати нашу організацію, а з нею і досягнення „Помаранчевої революції".

У відповідь на провокацію Молодіжний Націоналістичний Конгрес ініціює створення „Чорного списку" членів Народної партії, представників органів державної влади, які брали участь у фальсифікаціях виборів Президента України 2004 року, інших злочинах і правопорушеннях. Просимо надавати інформацію на адресу Інформцентру МНК - info_mnk@ua.fm.

Віримо, що нова влада не дасть „спекулянтам від політики" задавати тон у діях державних органів влади та дискредитувати принципи демократії, справедливості і свободи.

Центральний Провід Молодіжного Націоналістичного Конгресу

Bookmark and Share