ЦЬОГО ТИЖНЯ НАВЧАННЯ МОЛОДИХ ДЕПУТАТІВ ВІДБУДЕТЬСЯ В КИЄВІ


13 жовтня у Сумському прес-клубі реформ учасники всеукраїнського проекту «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності» проаналізували діяльність новообраних місцевих рад, що, як відомо, були вперше сформовані на партійній основі. Приводом для розмови стало зокрема навчання депутатів місцевих рад східного регіону України, що відбувається цими днями на Сумщині в рамках зазначеного проекту.

Андрій Странніков, директор «Інституту Політичної Освіти», депутат Дніпровської районної ради м. Києва, заявив, що практика діяльності рад нового скликання виявила: зміна системи виборів не змінила суті депутатської роботи. Не зважаючи на перехід від мажоритарної до жорсткої пропорційної системи, якість роботи депутатського корпусу не тільки не змінилася на краще, а й погіршала. Це підтверджує навчання, що проводилося Інститутом Політичної Освіти для депутатів місцевих рад в усіх регіонах України.

Також Андрій Странніков зауважив, що протягом першого півріччя роботи депутатського корпусу основна увага була прикута до роботи вищих органів державної влади. Наразі відбувається зміна акцентів. Величезна увага у зв’язку з підвищенням тарифів напередодні зими звернута на місцеве самоврядування. Це перша ластівка змін, і дана тенденція буде чимдалі посилюватися.

Олександр Солонтай, голова «Фундації Регіональних Ініціатив», депутат Закарпатської обласної ради звернув увагу на невідповідність виборчих програм місцевим реаліям, а найбільше – на невідповідність дій депутатів на місцях до задекларованих на виборах гасел та обіцянок. Це стосується всіх політичних партій та блоків.

Незалежно від регіону України, всі новообрані депутати зіткнулися з недосконалістю чинного законодавства: будучи обраними за закритою пропорційною системою, вони працюють за Законом Про статус депутатів місцевих рад 2002 року, що був написаний під мажоритарний принцип.

В’ячеслав Глушко, депутат Сумської обласної ради, зазначив, що, на жаль, у радах усіх рівнів мало молодих депутатів. А саме для них одним з пріоритетів є молодіжна політика. Нещодавно на сесії Сумської обласної ради було затверджено комплексну програму „Молодь Сумщини 2006-2010”. У відповідності до неї, відбудуться принципові зміни в ідеології реалізації політики щодо молоді. Відтепер всі механізми будуть орієнтовані на співпрацю з молодіжними громадськими організаціями, що стане основою діяльності обласної влади в реалізації не тільки короткотермінових заходів, а й довгострокових програм.

Виступаючі також відповіли на запитання журналістів. Зокрема, розповіли про те, що у семінарі-тренінгу, що відбувся 12-14 жовтня під Сумами, беруть участь депутати Донецької, Луганської, Сумської, Харківської та Дніпропетровської областей. Здійснюється даний проект спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні, Фондом Едуардо Фрея (Нідерланди), Фондом Роберта Шумана (Франція) та Центром парламентського навчання та тренінгів (за підтримки фракції Європейської Народної партії у Європарламенті).

На цьому тижні, 20-22 жовтня, на базі туристичного комплексу „Пролісок” у рамках вищезгаданої програми відбудеться навчання молодих депутатів м.Києва, Київської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської та Кіровоградської областей.

З питань участі медіа в заході звертайтеся до Інституту Політичної Освіти:
м. Київ, вул. Хрещатик, 44А
тел. (044) 278-55-16, 278-55-43
Контактна особа - Оксана Однорал (+380972846183).


Bookmark and Share