Громадськість просить вибачення у ветеранів УПА за свою державу


У заході взяли участь громадські діячі, історики, політологи, письменники й музиканти, чиї імена є авторитетом для українського суспільства. Зокрема, у заході взяли участь Ігор Юхновський, Юрій Покальчук, Тарас Стецьків, Степан Бандера, Юрій Іллєнко, Кость Бондаренко, Сашко Положинський, Михайло Горбаль, Олександр Сугоняко, Василь Овсієнко, Андрій Середа, Олег Покальчук, Сергій Грабовський, Ігор Пелех, Олесь Доній, Роман Круцик, Сергій Пантюк, представники Спілки офіцерів України.
Говорячи про мету круглого столу модератор політолог Сергій Таран зазначив «Цей захід ми ініціювали тому що нам соромно за політиків, які перетворили героїзм і життя патріотів на розмінну карту у боротьбі за гроші та посади. Як тільки політикам потрібно відволікти увагу громадян від проблем економіки чи політики – виникає тема сумнівів щодо ролі УПА в українській історії. І тому стає соромно за цю державу і цих політиків».
Завершуючи роботу круглого столу Голова ради Громадянської кампанії ПОРА Андрій Юсов підсумував: «Визнання подвигу УПА - це не «права» і не «ліва», а загальнонаціональна тема. Поки УПА не визнана, не може йти мова про справжню українську незалежність».
Підсумком круглого столу стало ухвалення резолюції, текст якої наведено нижче.
Круглий стіл є частиною заходів Громадянської кампанії ПОРА з вшанування ролі УПА в українській історії. Серед інших ініціатив ПОРИ – демонстрація циклу фільмів «Невизнана Україна», присвячених історії повстанського руху в Україні, організація – спільно з проектом «Медична ПОРА» безкоштовної медичної допомоги ветеранам УПА, а також вручення прем’єр-міністру України Віктору Януковичу 9 томів літопису Української Повстанської Армії.

Резолюція круглого столу «Визнання УПА: громадяни проти політиків?»

Ми, представники громадськості України, переконані, що без героїчної боротьби Української Повстанської Армії нинішня незалежна Україна була би неможлива. Тому національна згода в новій незалежній України можлива лише тоді, коли всі без винятку політичні сили демократичної України віддадуть шану визвольним змаганням 1939-1953 років і визнають на державному рівні визначну роль УПА та інших українських збройних формувань у здобутті української незалежності.
Гучні слова політиків та високопосадовців про бажання об’єднати країну, так і залишаються словами. Натомість, переважна більшість політиків лише спекулює на темі УПА, і таким, чином, роз’єднує країну.
Нам, представникам громадськості, соромно за ту державу і за цих політиків, які перетворили героїзм і жертву наших пращурів та розмінну монету в політичному торзі та високі посади в цій державі.
Ми просимо вибачення у ветеранів УПА за цю державу.
Нині державні мужі мають унікальну нагоду у 64-ту річниці створення Української Повстанської Армії, продемонструвати своє прагнення до національної єдності і визнати ветеранів УПА борцями за незалежність України, надавши їм відповідний статус. Ми вимагаємо також посприяти виданню матеріалів, які всебічно висвітлюють історію Другої світової війни, зокрема, історію УПА, інших українських збройних формувань, Пакту Молотова-Рібентропа та повному виданню матеріалів Нюрнбергського процесу.
Ми, представники громадськості, звертаємося із закликом до Президента та Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради підтвердити свої підписи під Універсалом про національну єдність і визнати подвиг тих, завдяки яким існує держава, керівниками якої вони є.
Bookmark and Share