Порушення прав студентів студмістечка КНУ ім. Шевченка продовжуються!


13 жовтня до відремонтованої частини базового гуртожитку фізичного факультету (№8) при КНУ ім. Шевченка поселялися студенти-фізики, які до цього часу мешкали переважно у профілакторії та базовому гуртожитку біологічного факультету (№9). В той час, як фізики займали 160 офіційних місць п'яти відремонтованих поверхів гуртожитку №8, у звільнені кімнати гуртожитку №9 селилися біологи. Задля поселення студенти обох факультетів (більша частина яких - першокурсники) підписували новий, АНТИСТУДЕНТСЬКОГО ЗМІСТУ, договір із адміністрацією студмістечка_Toc148100420, який сьогодні потрапив до редакторів "Неофіційної газети Київського університету". Тож пропонуємо вам короткий огляд документу, який незабаром на власні очі побачать усі мешканці студмістечка при КНУ, та наші пропозиції щодо можливого виходу з ситуації, що скалалася.
Окрім явно безглуздих пунктів типу "використовувати надане житлове приміщення відповідно до його призначення" (п. 3.4) новий договір містить дійсно НЕБЕЗПЕЧНІ для студентів положення.


Обов'язкові грошові стягнення за комунальні послуги, ремонт кімнати і матеріальні збитки!

* Тепер мешканці гуртожитків КНУ мають додатково платити за "викорористану електроенергію і воду" (п. 5.2), хоча це суперечить наказу ректора № 184-32. Студенти, аспіранти та докторанти університету, які навчаються за державним замовленнями, не повинні платити за комунальні послуги.
* Кожен мешканець, коли вибуває з гуртожитку, тепер зобов'язаний зробити косметичний ремонт у кімнаті (п. 3.2).
* Матеріальні збитки "у випадку зіпсування або пошкодження меблів, сантехнічного та електрообладнання, залиття кімнати або місць загального користування" мають тепер відшкодовуватися мешканцем "згідно рішення призначеної комісії" (п. 3.2). Причому хто призначає комісію і за якими правилами комісія діє у договорі не сказано.


Місячна оплата за 10 днів!

Згідно нового договору мешканець студмістечка КНУ має щомісяця платити за гуртожиток до 10 числа ПОТОЧНОГО місяця (п. 5.4), а не наступного, як це було раніше. Тобто за 10 днів. У разі несвоєчасної виплати мешканець тепер зобов'язаний платити 0,5% від суми боргу (п. 6.2).


Порушення Конституції!

Мешканець студмістечка КНУ тепер зобов'язаний "при залишенні гуртожитку на довгий час (більше одного тижня), а також при виїзді на канікули або практику письмово попереджати завідувача гуртожитку (вказати адресу, куди вибув), одержане майно та ключі від кімнати здати завідувачу гуртожитком, а особисті речі - до камери схову" (п. 3.11). Такі "письмові попередження" насправді порушують статтю 32 Конституції України: не допускається збирання конфіденційної інформації про особу без її на те згоди. Також положення договору обмежує право на свободу пересування з 33 статті Конституції.
За невиконання даного положення мешканець має бути виселений з гуртожитку (п. 6.3).


Можливість виселення з будь-яких причин!

Мешканець студмістечка при КНУ тепер може бути виселений з гуртожитку згідно з положеннями пункту 6.3:

* "За створення антисанітарного стану у житловій кімнаті та місцях загального користування". Під "антисанітарним станом" адміністрація студмістечка розуміє "розкидані речі, немитий посуд, неприбрано [орфографічна помилка в тексті договору] в кімнаті, блоці та т.п." Під "і т.п.", очевидно, підпадає все, що завгодно;
* "За відмову або неналежне чергування у місцях загального користування, кухнях, блоці, кімнаті". В чому полягає "неналежність" чергування та згідно яких правил студент має не відмовлятися чергувати, звісно, у договорі не написано;
* "За залишення на плиті каструль та чайників, що може призвести до витоку газу". Дане положення фактично змушує усіх користувачів, наприклад, восьми конфорок постійно знаходитись на кухні поверху;
* "За невиконання інших обов'язків... в п.3." Зокрема, за те, що студент не використовує "надане житлове приміщення відповідно до його призначення" (п. 3.2) та не попереджає письмово про своє місцезнаходження завідувача гуртожитку (п. 3.11).


Можливість виселення без причини!

Оскільки "дія договору припиняється при письмовій заяві однієї із сторін" (п. 7.3), то директор студмыстечка, пан Руденко В.І., може запросто його припинити. А от студент тоді має "НЕГАЙНО виселетись по закінченню даного договору" (п. 3.10). Тобто, з моменту появи вашого підпису на новому договорі ваше виселення з гуртожитку залежатиме лише від примхи директора студмістечка. Яку він навіть не зобов'язаний пояснити.
Причому у разі невиконання студентом пункта 3.10 про негайне виселення, адміністрація має право відкрити кімнату і скласти акт та винести залишені у кімнаті речі. Відкрити кімнату і забрати речі, у разі підписання договору, адміністрації ніщо не заважає, бо ще на початку документа було сказано, що "мешканець не має право на дане житлове приміщення" (п. 3.1) . Про права орендаря тут не йдеться, а одже і прав на недоторканність житла за місцем прописки студент мати не зможе.


Чому ж підписуємось?

Задля ілюстрації причини приводимо фрагмент розмови із Ганною Іващенко, аспіранткою кафедри астрономії і физики космосу, яка 14 жовтня підписувала договір "заднім числом". Майте на увазі, що подібні речі кажуть і поселені першокурсники...
- Ань, ты подписала договор?
- Да. Когда пришла получать обходной к заведущей - сказали, что нужно заполнить и подписать.
- Ты его читала?
- Проглянула, но не вчитывалась.
- Почему же тогда подписала?
- Если я отказываюсь его подписывать - меня выселят. Ясно и ежу.
Найжахливіше те, що "зрозуміла і їжачку" ситуація також прописана в новому договорі, оскільки "Новопоселенні повинні бути ознайомлені з даним договором, та ПІДПИСАТИ ЙОГО" (п. 4.2).


ЩО Ж РОБИТИ?

Насправді, якщо ви не підпишите договір, то для вас він чинним не буде. І не поселити вас через це до гуртожитку ніхто права не має.
Якщо ж, все-таки, ви поставили свій підпис, то, згідно пункту 7.3, ви можете написати заяву про припинення договору.
Але в буд-якому випадку першим необхідним кроком має бути створення організізованого спротиву антистудентським діям з боку адміністрації студмістечка при КНУ. Договір має бути складений з урахуванням інтересів студентства та приведений у відповідність до чинного законодавства України. В разі відмови адміністрації виконати цю вимогу єдиним виходом лишається повномаштабний студентський страйк.
Якщо у вас є будь-яка інформація, пропозиції або питання щодо цієї ситуації, звертайтесь до редакції "Неофіційної газети" за телефоном - 80964369002.

Повний текст договору - http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=1172
Bookmark and Share