Надалі учнівська рада планує залучити до обговорення більше освітян


у приміщенні Українського Народного Дому в Чернівцях відбулося робоче засідання фокус-групи з питань пошуку шляхів вирішення проблем середньої освіти в Україні. Її учасниками стали викладачі загальноосвітніх закладів міста, а організаторами виступили депутати Чернівецької міської учнівської ради. В липні, під час відвідин столиці, учні- депутати збираються представити Міністерству освіти України документ, який висвітлюватиме буковинське бачення реформування української освіти.
В результаті зацікавленого обговорення виявилося, що основні пропозиції чернівецьких освітян стосуються зрівняння прав навчальних закладів у відборі та системі навчання учнів; створення відповідних умов роботи шляхом зняття з викладачів функцій, які не личить виконувати європейському вчителю; зменшення навантаження та гармонізація навчальних програм; посилення ролі шкільних психологів у роботі з дітьми підліткового віку. Підтримали освітяни і думку учнів щодо створення системи впливу громадськості на управління освітою. Це повина бути не дорадча структура, а незалежна громадська інституція за участю ініціативних вчителів міста. Вона формуватиме освітню політику і допоможе позбутися централізованої бюрократичної системи управління освітою, яке не дозволяє творчо і індивідуально підходити до потреб кожної української школи.
Фокус–група стала другим кроком на шляху створення програми змін в освіті. Першим стало опитування громадської думки серед учнів. Надалі учнівська рада планує залучити до обговорення більше освітян за рахунок активізації роботи депутатів у школах та на фінальному етапі провести діалог із освітянськими управлінськими структурами Чернівців

Прес – центр Чернівецької міської учнівської ради

Bookmark and Share