Стипендіати Фонду Конрада Аденауера зустріли День німецької єдності в Міністерстві України у справах сім'ї, молоді та спорту


Тетяна Кондратюк привітала молодих людей, які у найбільше національне свято Німеччини – День німецької єдності змогли відвідати Міністерство з тим, аби познайомитися з засадами державної політики України у сфері молоді. Делегація познайомилась із значними кроками, яких вживає українська держава у даній галузі, та отримала відомості щодо стану і перспектив молодіжного руху в Україні. Тетяна Кондратюк детально розповіла про особливості здійснення молодіжної політики, про обсяги і напрями державної підтримки дитячих і молодіжних організацій та рухів, наголосивши на важливості досвіду і спілкування лідерів і членів молодіжних організацій Німеччини та України. Заступниця міністра виклала не лише про досягнення – створення мережі соціальної підтримки молоді, сприяння у здобутті освіти та першого робочого місця, але й поділилася міркуваннями стосовно перспектив консолідації молодіжного руху в Україні та входження молодіжних організацій в європейські молодіжні організації.

Німецьких студентів було ознайомлено із тими значними зусиллями, що докладаються фахівцями Міністерства у галузі захисту прав дітей. Гості дізналися про започатковану цього року реформу системи опіки, про суттєві зміни у баченні системи опіки, про підходи до усиновлення, про розвиток соціально-реабілітаційних центрів для дітей, які потребують соціально-психологічної підтримки. Лише в 2006 році кількість прийомних родин, які частково приходять на зміну традиційним радянським інтернатним закладам, зросла вдвічі. Також суттєво збільшено суму коштів, які держава виділяє на утримання і виховання дітей-сиріт. Ця сума становить два прожиткових мінімуми, тобто на сьогодні це близько тисячі гривень, що дає змогу прийомним батькам більш краще забезпечувати потреби розвитку дитини.

Юні гості виявили живий інтерес до широкого спектру питань, якими опікується Міністерство і, власне, департамент молодіжної політики і Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини. Вони отримали вичерпні і докладні відповіді на всі свої запитання та отримали запрошення ще не раз відвідати міністерство.



Bookmark and Share