Львівщина очима регіонів


Відкриваючи виставку, начальник управління у справах сім’ї та молоді Львівської обласної державної адміністрації Андрій Корнат зазначив: «Це молоді люди, які приїхали до нас з кожного регіону нашої країни з метою пізнати нашу історико-культурну спадщину... коріння нашої духовності. Це своєрідний погляд України на Львівщину...на Галичину. Наскрізною лінією пізнавального моменту була постать Івана Франка. Він є нашим символом та ідеалом...Він був вчора і буде завтра до тих пір, допоки будемо ми...”

Пленер, метою якого було сприяння національно-культурному відродженню України, активізації виховної роботи серед молоді, розвитку і реалізації її творчих здібностей, популяризації української історії, архітектури та мистецтва, збагачення культурних надбань і традицій через художню творчість, проходив з 14 по 27 серпня на теренах Львівщини.

Організаторами пленеру за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту виступили управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА, управління культури та туризму ЛОДА та Львівський обласний молодіжний центр праці.

У ході роботи Всеукраїнського молодіжного мистецького пленеру його учасники (27 художників віком до 35 років з 22-ох областей України) ознайомились з історико-культурною спадщиною Львівського регіону, зокрема, м.Львова, м.Жовкви, Крехівського монастиря, замків Львівщини та батьківщини І.Я.Франка с.Нагуєвич. Їхні роботи, які були зроблені під час проведення пленеру, передавали ті елементи нашої історії та культури, які запали в душу молодим митцям. Тому не дивно, що “головними героями” полотен були Крехівський монастир, Жовківська церква та мальовничі краєвиди Нагуєвич.

За словами Лесі Довганик – директора Львівського обласного молодіжного центру праці – “20 серпня роботи, зроблені під час проведення пленеру, виставлялись в історико-художньому музеї “Жовківський замок” в рамках щорічного Жовківського художнього вернісажу “Серпневі зустрічі” та 25 серпня в Італійському дворику Львівського історичного музею, де проходив конкурсний відбір кращих картин”.

Зі всіх робіт кожного з учасників конкурсною комісією у складі п’яти чоловік було відібрано по дві картини, які будуть подані на виставку, що відбудеться у приміщенні Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Bookmark and Share