Національний Альянс продовжує втілювати міжнародну молодіжну програму „Пам’ять без кордонів"


Ця поїздка стала результатом реалізації спільного українсько-польського проекту співпраці Об’єднання Харцерів Польщі, українських молодіжних організацій та партнерських шкіл „Пам’ять без кордонів”. Проект ось уже 8 років втілюється на території України, натомість поїздки українців у Польщу відбуваються лише протягом останніх 4 років.
Учасниками даної поїздки стала молодь старшого шкільного віку з Маневицького р-ну. Вона прибула до польського м. Каліш у складі 30 чоловік на запрошення Ярослава Гурецького, заступника коменданта Харцерів м. Згежа. Учасники поїздки впорядковували могили на кладовищі, де поховано офіцерів армії Симона Петлюри. На місці струхлявілих хрестів молодь поставила нові, перев’язані синьо-жовтими стрічками.

По завершенню роботи відбулася зустріч у Варшаві із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Польща Олександром Моциком, який від імені посольства висловив вдячність українській молоді за її внесок у розвиток українсько-польських відносин і зазначи та покращення добросусідських стосунків. Велику зацікавленість цією акцією виказала польська влада та представники мас-медіа.

Голова Маневицької районної організації „Національний Альянс” Світлана Рейкіна, яка очолювала українську групу, зазначила: „Під час проведення подібних заходів молодь усвідомлює себе патріотами України. Виникає почуття гордості за можливість відновлювати спільну історичну пам’ять двох сусідських держав. Це сприяє також покращенню добросусідських відносин та стиранню стереотипів, що існують в українському та польському суспільствах”.
Bookmark and Share