В Британії відбуваються зіткнення підлітків на релігійному грунті


Щоб стримати агресивно налаштованих підлітків, у Віндзор були перекинені додаткові підрозділи поліції.

Зіткнення на релігійному ґрунті почалися 2 жовтня після того, як християнська молодь виступила з протестом проти наміру власників місцевого магазина - мусульман за віросповіданням - перетворити один з офісних будинків у мечеть для своїх співробітників. Супротивники такого рішення кинули пляшку з запальною сумішшю в магазин загальбританської мусульманської торговельної мережі "Медіна даері". Будинкові був заподіяний збиток.

Напад на магазин спровокувало безладдя на релігійному ґрунті, у який залучилися також кримінальні угруповання із сусідніх міст. 3-4 жовтня у Віндзорі були арештовані троє й оголошені в розшук ще 22 чоловіка.

Лідер партії консерваторів Девід Камерон закликав покінчити з гетто для мусульман, що склалися в британських містах. Він вважає, що при плануванні житлових мікрорайонів не повинно виникати ізольованих громад. Лідер тору також сказав, що ісламські школи повинні в майбутньому навчати у своїх стінах до чверті учнів іншого віросповідання.

На партійній конференції Камерон назвав помилкою те, що Британія дала можливість розвиватися гетто. "Мене тривожить те, що ми дозволили громадам рости, живучи "паралельним життям", - заявив він. - Громадам, в яких люди різних національностей ніколи не зустрічаються, не говорять, не ходять один до одного в гості".Bookmark and Share