СУМ виступає проти наміру київської влади обмежити права громадян


Як повідомляється у листі, Київською міською державною адміністрацією підготовлено проект рішення “Про порядок організації та проведення недержавних масових заходів у місті Києві” та відповідне Положення. Зокрема, виходячи з пункту 2 рішення у центральній частині міста Києва дозволяється проводити культурно-мистецькі заходи тільки загальнодержавного значення в дні національних свят. Час проведення заходів обмежено до 10 годин вечора (п. 6.2). А організаторам недержавних масових заходів рекомендовано проводити їх на стадіонах, парках та іподромах.

Київська міська Спілка Української молоді вважає, що це рішення не тільки брутально порушує Конституції України, а є своєрідним проектом маразму.Тому представники організації закликають депутатські фракції партій і блоків у Київраді – не голосувати за протизаконне рішення “Про порядок організації та проведення недержавних масових заходів у місті Києві”.

Київська міська організація Спілки Української Молоді, також закликає киян (у разі прийняття цього рішення Київрадою), ігнорувати його норми, бо норми Конституції України є нормами прямої дії. Згідно з статтею 39 Конституції: “…громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи та демонстрації…” Обмеження цього права встановлюється судом у відповідності до Закону.Bookmark and Share