Прийнято зміни до Закону України "Про молодіжні та дитячі громадські організації". Тепер членами молодіжних організацій можна бути до 35 років


Як зазначив директор департаменту молодіжної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Ярема, потреба у таких змінах викликана рішенням Конституційного Суду України від 13 грудня 2001 року.

Згідно з даним рішенням визнано неконституційним положення Закону про монопольне право Українського національного комітету молодіжних організацій об’єднувати більшість легалізованих молодіжних та дитячих організацій і координувати увесь молодіжний рух в Україні, а також на надання цьому комітету фінансової підтримки з боку держави. Адже це, як зазначається у рішенні Конституційного Суду, порушує конституційний принцип багатоманітності суспільного життя в країні.

Відтак, стаття 5 Закону тепер дозволяє індивідуальне і колективне, фіксоване і нефіксоване членство в молодіжних організаціях, а також підвищує вік осіб, що можуть бути членами молодіжних організацій. Індивідуальними членами молодіжних громадських організацій можуть бути особи віком від 14 до 35 років (раніше – до 28 років), індивідуальними членами дитячих громадських організацій - особи віком від 6 до 18 років. Колективними членами молодіжних та дитячих громадських організацій можуть бути колективи інших молодіжних та дитячих громадських організацій.

Зміна щодо підвищення вікового порогу до 35 років вноситься відповідно і до Закону України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”.

Bookmark and Share